R E K L A M A

Huawei rośnie - wyniki finansowe za 1. kwartał 2019 roku

Opublikowane:

Od lat obserwujemy, jak Huawei rośnie w siłę. Nawet w ostatnich miesiącach, mimo zawirowań szpiegowsko-politycznych, wypracował znakomite wyniki finansowe, wyższe o 39% w ujęciu rok do roku.

Producent podał, że w pierwszym kwartale 2019 roku wypracował 179,7 miliardów juanów - to wynik aż o 39% wyższy względem pierwszego kwartału 2018 roku. Sprzedał 58 milionów smartfonów - w pierwszym kwartale 2018 roku liczba ta była o wiele niższa - wtedy zanotowano sprzedaż na poziomie 39,3 milionów sprzedanych urządzeń.

A co jest planowane na najbliższe miesiące? Huawei skupi sie na sieciach 5G i Wi-Fi 6. Do końca marca 2019 roku Huawei podpisał aż 40 umów na 5G z operatorami z całego świata i dostarczył ponad 70 tys. stacji bazowych do sieci nowej generacji. Również w opisywanym kwartale uruchomiono dedykowaną platformę cyfrową i zaprezentowano nową strategię "Huawei Inside". Huawei wdrożył pierwszy na świecie punkt dostępu Wi-Fi 6 obsługujący 5G. Co ważne, do końca I kw. 2019 roku firma dostarczyła więcej produktów Wi-Fi 6 niż jakikolwiek inny producent na świecie.

Informacja prasowa

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!