R E K L A M A

Samsung: tablety wielkie oraz składane

Opublikowane:
Samsung Galaxy View 2
Samsung Galaxy View 2
fot. Sammobile

Choć medialny debiut składanego Galaxy Folda trudno uznać za udany, Samsung nie zamierza porzucić idei elastycznych wyświetlaczy. Ale na wszelki wypadek - zaproponuje też coś mniej elastycznego - za to dużego.

Niezależnie od zawirowań związanych z pierwszym składanym urządzeniem, Samsung rozwija technologię elastycznych wyświetlaczy i myśli już o kolejnych składanych urządzeniach. Koreańskie media donoszą, że kolejne składane urządzenia koreańskiego koncernu mogą mieć ekrany osiągające rozmiar nawet 13 cali. Według The Bell, Samsung rozważa dwa typy konstrukcji - "G" oraz "S". Literowe oznaczenia nie są przypadkowe - każde odpowiada sposobowi, w jaki składany jest ekran. I tak, model G ma być mniejszy (ok. 8 cali) i składany dwukrotnie, natomiast S - będzie mógł być większy, bo ekran będzie składany w harmonijkę, niczym S. Typ G będzie miał wyświetlacz składany do wnętrza obudowy, natomiast wariant S - będzie mógł być składany na dwa sposoby. Na razie nie wiadomo jednak, kiedy zobaczymy omawiane koncepty. Problemy, jakie spotkały Folda mogą premierę kolejnych generacji przesunąć na bliżej nieokreślony czas...

Ale abyśmy się nie nudzili, Samsung szykuje inny, niemal równie nietypowy sprzęt. Mowa o następcy Galaxy View, wielkoekranowego tabletu z 18,4-calowym ekranem. Następca, czyli View 2 ma być nieco mniejszy, 17,5-calowy, ale zachowa charakterystyczną obudowę, z odchylanym tyłem, tworzącym podpórkę. Tablet o oznaczeniu SM-T927A ma podobno procesor Exynos 7885, 3 GB RAM-u i 64 GB pamięci wewnętrznej. Niemal na pewno będzie mieć też system Android Pie z interfejsem One UI. Tablet pojawi się w wersji Wi-Fi i Wi-Fi+LTE - ale jeszcze nie wiemy, kiedy.

Na podstawie informacji The Bell i Sammobile

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!