R E K L A M A

Stało się - Samsung przesuwa premierę Galaxy Fold

Opublikowane:
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
fot. Samsung

Samsung Galaxy Fold miał trafić na rynek z początkiem maja - ale wskutek problemów, jakie ujawniły się w ubiegłym tygodniu, premiera została przesunięta.

Przypomnijmy - niektóre egzemplarze Galaxy Fold, które trafiły w ręce amerykańskich recenzentów okazały się być wadliwe. Pisaliśmy o tym tutaj oraz tu. Niektóre urządzenia uległy awarii wskutek odklejenia wierzchniej warstwy ekranu, którą testerzy mylnie brali za folię ochronną, ale kilka innych uszkodziło się bez udziału użytkownika. Samsung dmucha na zimne i odracza rynkowy debiut urządzenia. Na jak długo - jeszcze nie wiemy.

Według oficjalnego komunikatu firmy, po otrzymaniu niepokojących sygnałów od pierwszych testerów, trzeba "ocenić ich opinie oraz przeprowadzić dalsze testy wewnętrzne". Samsung ma już pierwsze, bardzo wstępne ustalenia, bowiem w dalszej części komunikatu czytamy: "Wstępne wnioski z analizy zgłoszeń dotyczących ekranu wskazują, że przyczyną problemu mogą być siły działające na górne i dolne elementy zawiasu, które są odsłonięte, a które pozwalają uzyskać kształt urządzenia. Pojawił się także przypadek, w którym substancje znalezione wewnątrz urządzenia wpływały na zachowanie ekranu. Podejmiemy działania, by jeszcze lepiej zabezpieczyć ekran. Dodatkowo upewnimy się, aby informacja dotycząca ochrony oraz korzystania z ekranu, w tym warstwy ochronnej, była dla użytkowników jasna i czytelna, tak by konsumenci mogli w pełni wykorzystać potencjał Galaxy Fold".

Samsung liczy na "cierpliwość i zrozumienie", ale cała sprawa - nawet, jeśli problemy z urządzeniem okażą się błahe - może położyć się cieniem nie tylko na przyszłej sprzedaży modelu Galaxy Fold, ale i innych tego typu konstrukcji. Pamiętajmy, że żaden z konkurencyjnych składańców nie trafił jeszcze na dłużej w ręce testerów, którzy teraz - z pewnością - będą jeszcze intensywniej "sprawdzać" otrzymane urządzenia.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!