R E K L A M A

Samsung Galaxy Fold - raport o zniszczeniach

Opublikowane:
Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold
fot. Samsung

Samsung Galaxy Fold to innowacyjny smartfon Samsunga z elastycznym składanym wyświetlaczem. Według Reuters pierwsi testerzy donoszą, że ekran jest podatny na uszkodzenia.

Samsung Galaxy Fold znajduje sie niemalże u progu premiery zaplanowanej w Stanach na 26 kwietnia (25 kwietnia w ofercie operatora Verizon Wireless). To urządzenie skonstruowane jak książka. Złożony Samsung Galaxy Fold przypomina zwykły, choć nieco wydłużony, smartfon z niewielkim wyświetlaczem 4,6 cala. Po rozłożeniu ukazuje duży, niemal kwadratowy wyświetlacz o przekątnej 7,3 cala. Jego elastyczny wyświetlacz jest podatny na zarysowania, dlatego Samsung uznał, że schowanie go wewnątrz obudowy jest dobrym pomysłem. Niestety wiąże się to również z tym, że matryca jest zaginana bardzo agresywnie, bez zaokrąglenia w miejscu zgięcia (nieco większe jest w przygotowywanym przez Huawei Mate X z wyświetlaczem zawijanym na zewnątrz obudowy) - i przez to może być narażona na szybsze uszkodzenie.

Awarie Samsunga Galaxy Fold pojawiły się już po jednym albo dwóch dniach testów. Zgłosili je dziennikarze, którzy mieli szczęście otrzymać egzemplarze testowe jeszcze przed premierą. Samsung wydał oświadczenie, w którym zapewnia, że przyczyny awarii zostaną drobiazgowo zbadane. - Takie postawienie sprawy nie dziwi u producenta, który zachował się również odpowiedzialnie w przypadku awaryjnych, wybuchających baterii w modelu Samsung Note 7. Co prawda uszkodzony wyświetlacz nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla użytkownika, niemniej po aferze z Note 7 i bezprecedensowych w historii technologii mobilnej zakazach przewożenia smartfona w samolotach, dział mobilny Samsunga stracił niemal cały zysk za trzeci kwartał 2016 roku. Podobna strata na starcie nowej technologii - spektakularnego smartfona z elastycznym wyświetlaczem - byłaby katastrofą.

Reporter Bloomberga, Mark Gurman, raportował na Twitterze: "Wyświetlacz mojego testowego Samsunga Galaxy Fold jest kompletnie zniszczony i nie nadaje się do użytku zaledwie po dwóch dniach. Trudno powiedzieć, czy jest to zjawisko powszechne, czy nie." - Przy czym warto wspomnieć, że tester usunął z wyświetlacza folię ochronną, której raczej nie powinien ruszać. Kolejny dziennikarz zgłosił widoczne odkształcenie pośrodku wyświetlacza, które pojawiło się bez usuwania folii. Jeszcze inny opublikował wideo z uszkodzoną, migoczącą połową wyświetlacza po jednym dniu używania.

Samsung poinformował Reuters, że pomimo zgłoszeń dziennikarzy premiera i harmonogram sprzedaży nie ulegną zmianie. Koreański producent zamierza wypuścić na rynek przynajmniej milion egzemplarzy Samsunga Galaxy Fold i w tym momencie już zakończył przedsprzedaż urządzenia.

Na podstawie informacji Reuters

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!