R E K L A M A

Konferencja Apple - bez telefonów, za to z usługami

Opublikowane:
fot. Apple

Po dzisiejszej konferencji Apple nie spodziewaliśmy się nowych urządzeń - i słusznie. Zamiast sprzętów, zadebiutowały usługi - Apple News Plus, TV+, Arcade i Apple Card.

Apple Arcade to serwis subskrypcyjny z grami, zawierający na początek ponad 100 tytułów czołowych deweloperów. Wśród nich wspomniano Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman czy ustwo games. W Arcade będą dostępne pełne wydania gier, z kompatybilnością na iPhone, iPad, Mac i Apple TV.

Podobnie skonstruowanym serwisem będzie Apple TV+, z ekskluzywnymi, pozbawionymi reklam programami i filmami. Apple poszerzy też listę programów w standardowym Apple TV.

Apple Card to karta płatnicza dedykowana użytkownikom iPhone'ów i aplikacji Wallet. Kartę w prosty sposób łączy się z Apple Pay, a cała jej obsługa odbywa się za pomocą aplikacji. Poza typowymi funkcjami, jak sprawdzanie salda czy listy transakcji, jest tu ciekawa możliwość sprawdzenia lokalizacji transakcji. Dodatkowo, użytkownik otrzymuje 2% casbacku (dopisywanego codziennie), a w przypadku zakupów u Apple - 3%. Karta ma być bezpieczna - nie ma na niej numeru, daty ważności i kodu CVV, a nazwisko posiadacza jest grawerowane laserowo. Apple nie będzie miało wglądu w listę transakcji i stan rachunku. Operatorem usługi jest bank Goldman Sachs we współpracy z Mastercard.

Z kolei Apple News+ to rozszerzenie usługi Apple News, dające dostęp do ponad 300 tytułów prasowych, w tym Vogue, Wall Street Journal, National Geographic lub Men's Health. Korzystanie z usługi ma kosztować 10 dolarów miesięcznie, ale gdyby chcieć przeglądać wszystkie tytuły osobno, kosztowałoby to ponad 8 tys. USD rocznie. Przewidziano możliwość współdzielenia abonamentu w grupie rodzinnej, a Apple nie będzie gromadzić danych dotyczących wyborów czytelniczych użytkownika.

Na podstawie informacji Apple

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!