R E K L A M A

Xiaomi szykuje dwa modele z Android One i ekranowymi czytnikami

Opublikowane:
Pierwszy Xiaomi z Android One, czyli Mi A1
Pierwszy Xiaomi z Android One, czyli Mi A1
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Nakładka MIUI ma sporo zwolenników, ale są też użytkownicy preferujący surową postać systemu. Z tego względu Xiaomi utrzymuje w ofercie serię Mi A z Androidem One - i najwyraźniej będzie ją kontynuować.

Według doniesień XDA Developers, Xiaomi przygotowuje dwa nowe modele, które zapewne zastąpią aktualne Mi A2 i Mi A2 Lite. Telefony ukrywają się pod kodowymi nazwami "bamboo_sprout" i "cosmos_sprout", przy czym dopisek "sprout" oznacza, że są to urządzenia z rodziny Android One. Każde urządzenie z programu Android One otrzymuje taki dopisek w nazwie. Oprócz tego, pojawił się trzeci model Xiaomi, który przechodzi testy oprogramowania. Nosi on nazwę "pyxis" - i tu XDA spekulują, że może to być chińska odmiana któregoś z dwóch opisanych wcześniej modeli, możliwe, że to następca Xiaomi Mi 6X.

Serwis źródłowy wspomina także, że wszystkie trzy modele mają optyczne czytniki linii papilarnych wbudowane pod ekranem, co pozwala nieśmiało zakładać, że modele te zostaną wyposażone w wyświetlacze OLED. Niestety, na razie nie wiadomo nic więcej na temat tych urządzeń. XDA zwraca ponadto uwagę, że jakiś czas temu Xiaomi testował oprogramowanie modelu "orchid_sprout" - czyli również z Android One. Później jednak, w kolejnych odsłonach, model ten stracił dopisek "sprout" i pojawiał się już jako "orchid" - a obecnie słuch o nim zaginął.

Na podstawie informacji XDA Developers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!