R E K L A M A

Motorola OneVision z Exynosem - kolejne informacje

Opublikowane:
Wizualizacja Motoroli P40 - czyli zapewne OneVision
Wizualizacja Motoroli P40 - czyli zapewne OneVision
fot. 91Mobiles i @OnLeaks

Parę dni temu w Geekbench pojawiła się Motorola z procesorem Exynos. Dziś mamy kolejne informacje na jej temat.

Oczywiście wciąż są to dane nieoficjalne, ale obszerniejsze, niż poprzednio ujawnił benchmark. Serwis XDA Developers podaje, że Motorola OneVision ukrywa się pod kodową nazwą "Robusta2" i faktycznie wykorzystuje procesor Samsung Exynos 9610. Procesor ma być łączony z 3 lub 4 GB pamięci operacyjnej, choć Geekbench sugeruje istnienie wariantu 6 GB. Do tego będą trzy wersje pamięci wewnętrznej - 32, 64 lub 128 GB - co w sumie pasuje do teorii o trzech wariantach RAM-u.

Motkę z Exynosem ma zasilić akumulator o pojemności 3500 mAh, XDA Developers wspomina także o 12-megapikselowym aparacie fotograficznym, który będzie komunikowany jako 48-megapikselowy, ze względu na zastosowanie technologii Quad Color Filter Array. W aparacie będą zastosowane nowe rozwiązania Video 3D HDR i "Long Exposure" - ale na razie nie ma ich bliższego opisu. Druga z opcji - to zapewne dodatkowy tryb nocny, wykorzystujący łączenie kilku klatek w jedno zdjęcie - ale to wyłącznie domysły.

Wyświetlacz nowego modelu ma mieć rozdzielczość 2520x1080 pikseli, co wskazuje na proporcje boków 21:9. Przekątna ekranu ma wynieść 6,2 cala, zaś w jego lewym górnym rogu będzie otworek na przedni aparat. OneVision ma należeć do rodziny Android One i zadebiutuje z Androidem Pie na pokładzie. Na razie znane są trzy oznaczenia tego modelu - XT1970-1, XT1970-2 i XT1970-3 - wiadomo też o dwóch kolorach obudowy, niebieskim i złotym. OneVision ma być oferowana w Brazylii i Indiach, ale trafi też zapewne na inne rynki. Biorąc pod uwagę, że poprzednie Motorole serii P miały w swych nazwach kodowych oznaczenie "Robusta..." tak, jak omawiany model, możemy zakładać, że w Chinach telefon ten będzie oferowany jako Motorola P40.

XDA wspominają o jeszcze jednym, podobnym modelu, o kodowej nazwie Troika. Telefon ten również ma Exynosa 9610 i takie same wersje pamięci, jak OneVision, ma także mieć 12-megowy aparat fotograficzny, ale nie wiadomo, czy taki sam, jak OneVision. Troika ma trafić na rynki Azji, Europy Wschodniej, Środkowego Wschodu, Indii, Chin i Ameryko Łacińskiej.

Na podstawie informacji XDA-developers

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!