R E K L A M A

ZTE Axon S i Axon V - dwie ciekawe koncepcje z Chin

Opublikowane:
ZTE Axon V
ZTE Axon V
fot. Notebookitalia

W sieci pojawiły się rendery dwóch (być może) przyszłych smartfonów ZTE - Axon S i Axon V. Firma najwyraźniej "odżyła", bowiem koncepcje są ciekawe i nowatorskie.

Celem projektantów Axona S i Axona V było uzyskanie jak największego ekranu, pozbawionego ramek, wcięć czy otworków. W przypadku Axona V zdecydowano się na dodanie na prawym boku obudowy wypustki, w której zostaną umieszczone obiektywy przedniego aparatu. Wypustka jest spora, zatem nie ma problemu, by przedni aparat miał dwa (albo i trzy) obiektywy. Co więcej, element ten może poprawić pewność chwytu telefonu, zapewniając dodatkowe oparcie dla palca. A do tego - wyróżni telefon z tłumu - choć tył obudowy wygląda już zupełnie standardowo. Ekran nowego Axona ma mierzyć 6,8 cala i będzie wykonany w technologii OLED.

ZTE Axon S to z kolei ciekawy pomysł na slider. Obudowa będzie rozsuwana w bok. Sama koncepcja nie jest nowa - zdarzały się telefony rozsuwane w ten sposób. Tym razem jednak, slider zamiast klawiatury będzie mieścił aparaty fotograficzne - zarówno przednie, jak i tylne. Dzięki temu, złożony smartfon będzie mieć prostą, nie zakłóconą formę - zaś po rozsunięciu pozwoli korzystać z wieloobiektywowych aparatów. Wszak w wysuwanym sliderze będzie sporo miejsca. Axon S, który będzie ponoć promowany hasłem "Full technology, simplier face", ma mieć 6,8-calowy ekran OLED, 48-megapikselowy główny aparat fotograficzny oraz 19-megapikselowy dodatkowy, zapewniający bezstratny zoom. Dopisek na obudowie wskazuje na 5-krotny zoom optyczny, ale nie wiadomo na razie, czy będzie to po prostu dodatkowy teleobiektyw, czy układ z ruchomymi soczewkami. Dodatkowo, na obudowie podano też wartości przysłon obiektywów - f/1.7-2.4/3.8. Z zapisu wynika zatem, że główny obiektyw ma mieć przysłonę zmienną, o dwóch wartościach.

Niestety, na razie nie ma żadnych wskazówek dotyczących terminu premiery któregokolwiek z opisanych modeli.

Na podstawie informacji Notebookitalia 1, 2

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Mateusz
Jak dla mnie ZTE Axon V, to bardzo ciekawe rozwiązanie. Przy odpowiedniej cenie dla mnie bomba. Chodź osobiście mógłbym mieć telefon bez przedniego aparatu, ale za to z minimalnymi ramkami.
.7.203.22 | 18 Mar 2019, 23:03