R E K L A M A

Huawei P30 i P30 Pro już bez żadnych tajemnic?

Opublikowane:
Huawei P30 i P30 Pro
Huawei P30 i P30 Pro
fot. Winfuture

Wygląda na to, że nadchodzące flagowce Huawei nie mają już przed nami żadnych tajemnic. Niemiecki leakster opublikował ich pełen opis.

Nie zamierzam wnikać, w jaki sposób Roland Quandt wszedł w posiadanie tak szerokich informacji, za to dla pewności zaznaczę - są one nieoficjalne.

Oba modele otrzymają wyświetlacze OLED o rozdzielczości 2340 x 1080 pikseli, przy czym P30 będzie mieć płaski ekran o przekątnej 6,1-cala, zaś P30 Pro otrzyma matrycę z zagiętymi brzegami i przekątną 6,47 cala. Oba telefony mają mieć kropelkowe notche kryjące 32-megapikselowe aparaty do selfie, ale w P30 Pro ramka będzie nieco węższa, a zamiast typowego głośnika zostanie zastosowane rozwiązanie Sound-on-Display.

Oba modele będą mocno różnić się aparatami fotograficznymi. Huawei P30 otrzyma 40-megapikselową matrycę główną z obiektywem f/1.6, 20-megapikselowy aparat szerokokątny i 8-megowy aparat tele z bezstratnym zoomem 5x. W P30 Pro znajdziemy również 40-megową matrycę, ale z obiektywem f/1.8 - i optyczną stabilizacją, o której w przypadku P30 nie wspomniano. Będzie też 20-megowy aparat szerokokątny oraz matryca T-O-F do rozmywania tła. Wszystko uzupełni aparat z peryskopowym zoomem optycznym, dającym zbliżenie 7,8x, ale materiały promocyjne Huaweia mówią o 10-krotnym zbliżeniu bezstratnym - będzie ono zapewne realizowane już oprogramowaniem. Oba aparaty uzupełnią dwukolorowe diody LED.

W obu flagowcach zagości procesor Kirin 980, przy czym w P30 znajdziemy 6 GB RAM-u i 128 GB pamięci na dane, zaś P30 Pro dostanie 8 GB RAM-u. Mowa oczywiście o podstawowych wariantach pamięci - mają być również wyższe. Smartfony mają mieć wodoszczelne obudowy, system Android 9 Pie i interfejs EMUI 9.1. Jak już wiemy, w P30 Pro zabraknie minijacka, będzie za to nadajnik podczerwieni. Huaweia P30 zasili akumulator o pojemności 3650 mAh, zaś P30 Pro - 4200 mAh, w obu przypadkach z szybkim ładowaniem 40 W SuperCharge. Nowe telefony zostaną zaprezentowane 26 marca, zaś w sklepach pojawią się 5 kwietnia.

Na podstawie informacji Winfuture

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!