R E K L A M A

Przyszłość smartfonów Google na schematycznych szkicach

Opublikowane:
Szkice składanego smartfonu Google
Szkice składanego smartfonu Google
fot. Patentlymobile

W Google z pewnością trwają już prace nad kolejną generacją smartfonów Pixel. Koncern rozważa również stworzenie smartfonu z giętkim ekranem - a wszystko to możemy obejrzeć dziś na koncepcyjnych szkicach.

Zacznijmy od tego, co bliższe, czyli Pixeli. W sieci pojawił się szkic, mający przedstawiać zarys tegorocznego Pixela. Idą zmiany. Na szkicu nie widać czytnika papilarnego, możliwe zatem, że trafi on pod wyświetlacz. Google przestylizuje nieco tył obudowy i - jak widać - może zdecydować się na zastosowanie podwójnego aparatu fotograficznego. Podwójny aparat znajdzie się również z przodu, ale tym razem nie w notchu, a w otworku w wyświetlaczu. Otwór ten będzie podobny do zastosowanego przez Samsunga w Galaxy S10+, przypominający kształtem lornetkę. Szkic sugeruje jednak, że wycięcie w ekranie może być większe, niż u Samsunga. Na razie nie jest jeszcze jasne, kto będzie produkować kolejne Pixele - ale patrząc na szkic pojawia się nieśmiała sugestia, że może to być właśnie Samsung...

Kolejne szkice wskazują, że Google poważnie myśli też o składanych smartfonach. Jak widać, dominuje koncepcja z ekranem składanym do wnętrza obudowy, z dość szeroko poprowadzonym zgięciem. Inny pomysł zakłada dwukrotne zawinięcie ekranu - z nieco mniejszym promieniem zgięcia. Pytanie, który pomysł zwycięży - ale możemy być pewni, że do finalnego produktu jeszcze daleka droga.

Na podstawie informacji Slashleaks i Patentlymobile

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!