R E K L A M A

Qualcomm ma nowy modem 5G i szykuje procesor dla Androida Go

Opublikowane:
fot. Qualcomm

Na razie nie możemy jeszcze kupić smartfona obsługującego 5G, ale nie przeszkodziło to Qualcommowi w zaprezentowaniu kolejnego modemu obsługującego ten standard - X55. To nie jedyna nowość - koncern szykuje także procesor dedykowany do najbardziej budżetowych smartfonów.

Choć wciąż czekamy na komercyjny model z modemem Qualcomm Snapdragon X50, producent ogłasza już premierę kolejnego modelu, X55. Nowy modem ma zapewnić w sieciach 5G transfery na poziomie 7 Gbit/s przy pobieraniu i do 3 Gbit/s przy wysyłaniu danych. Dla porównania, poprzednik, X50, osiągał maksymalnie do 5 Gbit/s - tymczasem nawet w LTE nowy modem "wyciągnie" 2,5 Gbit/s. Nowy modem, współpracujący ze zminiaturyzowaną anteną mmWave QTM525 trafia już ponoć do pierwszych odbiorców, a urządzeń weń wyposażonych możemy spodziewać się pod koniec roku. Nie będą to wyłącznie smartfony - modem jest uniwersalny i może znaleźć zastosowanie w innych sprzętach, jak np. gogle VR czy laptopy.

Pojawiły się również doniesienia, że Qualcomm szykuje jeszcze jedną nowość - procesor do smartfonów z Androidem Go. Będzie to jednostka oparta o cztery rdzenie taktowane do 1,3 GHz oraz układ graficzny o taktowaniu do 650 MHz. Układ ten powinien być spokrewniony z modelami serii Snapdragon 4xx - ale na razie znany jest jako Qualcomm Mobile 215 Platform. Możliwe, że nie otrzyma nazwy Snapdragon, będzie bowiem pozycjonowany niżej od popularnej serii procesorów. Trwają ponoć już jego testy u "popularnego producenta smartfonów" - ale na razie termin premiery nie został jeszcze podany.

Na podstawie Qualcomm i Winfuture

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!