R E K L A M A

Razer ma kłopoty?

Opublikowane:
fot. Razer

Wygląda na to, że Razer ma poważne problemy. Zwolniono część załogi, zamknięto sklep z grami, a do tego skasowano projekt Razer Phone 3. Czy to koniec smartfonów tej marki?

Jak zapewne pamiętacie, pomimo szumnych zapowiedzi, ani Razer Phone, ani jego następca nie zostały rynkowymi przebojami, choć oczywiście nie można ich również nazwać porażkami. Powiedzmy, że sukces był bardzo umiarkowany. I to chyba właśnie dlatego zdecydowano o zamknięciu Razer Game Store i wdrożeniu planu naprawczego. Według informatora, na którego powołuje się serwis Droid-Life, Razer zwolnił w ostatni piątek większość pracowników działu urządzeń mobilnych, a także kilku inżynierów działu hardware i pracowników marketingu.

W związku z powyższą informacją, dziennikarze Droid-Life wystosowali zapytanie do Razera i otrzymali poniższą odpowiedź:
"Razer wprowadził zmiany w celu dostosowania organizacji i wzmocnienia ścieżki rozwoju. Firma centralizuje zasoby, aby skupić się na kluczowych projektach i poprawić rentowność W ramach reorientacji zamknięto kilka projektów i niestety zwolniono około 30 pracowników (około 2% całkowitej załogi). Inni pracownicy likwidowanych projektów zostaną przeniesieni do różnych części firmy Razer, aby pracować nad innymi kluczowymi projektami i działaniami, które będą nadal rozwijane"

Innymi słowy, potwierdzono fakt zwolnień i zamknięcia niektórych projektów, choć nie wskazano bezpośrednio, że chodzi o smartfony. Mimo to, wszystko wskazuje na to, że nie doczekamy się kolejnego smartfona z logo Razer. Będziecie tęsknić?

Na podstawie Droid-Life

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 2 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2.
50,0% 
 0,0% 
 50,0% 
NetCat
Razer jest bardzo dobrą firmą produkującą sprzęt do grania, jest cała masa producentów którzy nie potrafią zrobić nic dobrego. A próbują odgapiać od Razera?
.238.147.217 | 18 May 2019, 15:05
Xyz
Razer to tylko ladny design i fajnie dzialajacy razer synapse. Sam sprzet to padło. Myszki nie wytrzymują półtorej roku umiarkowanego uzytkowania
.235.187.109 | 20 Feb 2019, 20:02