R E K L A M A

Składany iPhone powraca jak bumerang

Opublikowane:
Koncepcja Apple
Koncepcja Apple
fot. USPTO via CNET

Plotki o elastycznym telefonie Apple pojawiają się już od dłuższego czasu, ale jak dotąd - konkretów brak. Ostatnio pojawiły się jednak nowe, koncepcyjne szkice...

Szkice pochodzą z amerykańskiego urzędu patentowego i mają stanowić uzupełnienie wniosków patentowych, których kompletowanie rozpoczęto już 8 lat temu. Wygląda zatem na to, że Apple ciągle rozwija koncepcję składanego telefonu i wprowadza do niej kolejne usprawnienia. Tym razem na szkicach możemy oglądać telefon przypominający bryłą ujawnioną niedawno koncepcję Motoroli RAZR.

Mowa zatem o smartfonie o klasycznych, wydłużonych proporcjach, składanym w połowie wysokości. Tym, co w konstrukcji najciekawsze, jest zawias. Ze szkiców wynika, że mechanizm pozwoli na składanie smartfonu w obie strony - ekranem do wewnątrz lub na zewnątrz. Jeśli udałoby się opracować matrycę ekranu pozwalająca na takie zginanie - konstrukcja mogłaby okazać się całkiem praktyczna. Pamiętajmy jednak, że od szkiców do sklepowej półki jest jeszcze długa droga.

Na podstawie CNET

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!