R E K L A M A

Xiaomi też podziurawi ekrany?

Opublikowane:

Wygląda na to, że Xiaomi pozazdrościło kilku innym producentom i zaczyna poważnie myśleć o wyposażeniu smartfonów w dziurkowane ekrany. Idzie przy tym na całość.

Xiaomi za wszelką cenę chce udowodnić, że jest lepsze od konkurencji i ma własne pomysły na podziurkowanie ekranu. Jeden otworek ma już wiele firm - dlatego chiński producent myśli o większej ilości wycięć. Co powiecie na dwa otworki? A skoro dwa, to czemu nie cztery?

Firma zgłosiła do opatentowania kilka własnych rozwiązań, przewidujących różne warianty otworów w ekranie. Przyjęto, że aparaty powędrują w narożniki telefonu. Da to zgrabną symetrię, ale niestety zajmie zauważalną część ekranu. Aparaty mogą być podwójne - w formie dwóch położonych obok siebie otworków, albo w kształcie "lornetki", który będzie lansować Samsung w Galaxy S10+. Oczywiście, zamiast drugiego obiektywu, każdemu z aparatów może towarzyszyć jakiś inny element (czujnik, choćby do rozpoznawania twarzy, względnie dioda LED), dopuszcza się też koncepcję z wycięciem na głośnik słuchawkowy.

Z oceną wyglądu któregokolwiek z tych rozwiązań wstrzymam się do zobaczenia choćby renderu gotowego telefonu, licząc po cichu, że tym razem pójdzie lepiej, niż z adaptacją notcha, który w wydaniu Xiaomi okazał się dość szeroki i sprawił problemy z wyświetlaniem ikon powiadomień, choćby w Poco F1 czy Mi 8...

Na podstawie informacji LetsGoDigital

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Marko
Jestem za, wszystkie inne rozwiązania z wysuwanymi aparatami, sliderami, czy składanymi telefonami itp. to tylko chwilowa fanaberia dodatkowo podrażająca cenę telefonów i czyniąca je podatnymi na uszkodzenia.
.228.9.238 | 06 Feb 2019, 09:02