R E K L A M A

Składany smartfon Xiaomi Mi Mix Flex na żywo i niemal oficjalnie!

Opublikowane:
fot. Donovan Sung przez Facebook

Z początkiem roku pojawiła się pierwsza informacja o elastycznym smartfonie Xiaomi. Wtedy nie mieliśmy pewności, że mowa o sprzęcie Xiaomi. Dziś już ją mamy.

Pewność, że smartfon z podwójnie składanym ekranem opracowano w Xiaomi zyskujemy dzięki temu, że w kolejnym filmie smartfon prezentuje współzałożyciel Xiaomi Lin Bin, a wideo opublikował na Facebooku dyrektor oraz rzecznik Xiaomi, Donovan Sung.wideo: Donovan Sung przez Facebook

W filmie widzimy działający prototyp telefonu, którego wyświetlacz daje się zawinąć "pod siebie" z dwóch stron, przeistaczając się z dużego ekranu w klasyczny, pionowy wyświetlacz telefoniczny. Interfejs zdaje się nadążać za zmianą kształtu ekranu i pracować całkiem płynnie. Widać tylko jedną wpadkę - zawinięte do tyłu fragmenty ekranu pozostają podświetlone, choć powinny się wygasić. Pamiętajmy jednak, że oglądamy prototyp.

Lin Bin opublikował ten sam film w serwisie Weibo. Tam jednak dopisano, że prototyp korzysta ze specjalnie zmodyfikowanej wersji interfejsu MIUI, a wdrożenie urządzenia do produkcji zależy od opinii fanów. Fani proszeni są również o wybór nazwy telefonu. Wśród propozycji mamy np. Xiaomi Dual Flex albo Xiaomi MIX Flex...

Na podstawie informacji Facebook i Weibo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 3 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 3.
33,3% 
 0,0% 
 66,7% 
kc
O takiej technologii to i 40 lat temu mówili. Ważne, że to w końcu wprowadzają.
.53.64.58 | 24 Jan 2019, 09:01
Robin Hood
Widać też falistość powierzchni ekranu - szczególnie już po zwinięciu na ekranie głównym. Poza tym po złożeniu nie widzę gdzie miałby być w tej formie dostępny aparat z tyłu... lecz skoro to prototyp, to wszystko do dopracowania. Zapewne za 2-3 lata będzie już kilka poprawianych wersji i takie cudo powinno działać i wyglądać dużo lepiej. Generalnie wchodzimy w nową erę smartfonów. :)
.229.22.11 | 24 Jan 2019, 08:01

Pablo
Słyszałem o tego typu technologii już 8 lat temu. Czekałem aż się pojawi na rynku dla mas i przyznam ze długo z tym zwlekali.
.40.213.129 | 23 Jan 2019, 23:01