R E K L A M A

Samsung przedstawił aparat do dziurkowanych ekranów

Opublikowane:
fot. Samsung

W serwisie prasowym Samsunga pojawiła się informacja o nowym module fotograficznym ISOCELL Slim 3T2. Układ jest mniejszy i smuklejszy od typowego.

Zastosowanie matrycy ISOCELL Slim 3T2 (która będzie dostępna jeszcze w I kwartale tego roku) jest oczywiste. Z racji swej kompaktowej budowy, układ ten z pewnością będzie chętnie wykorzystywany w roli przedniego aparatu w telefonach z otworkowymi czy kroplowymi wycięciami w ekranie. Nie ma jednak przeszkód, by ten sam aparat znalazł się na tyle - może dzięki niemu pożegnamy obiektywy wystające z tylnej ścianki?

Matryca ISOCELL Slim 3T2 o rozmiarze 1/3.4" (5,1 mm) ma 20 megapikseli, a każdy z nich ma rozmiar 0,8 mikrometra. Samsung chwali się, że matryca zapewni dobre efekty przy słabym oświetleniu, może bowiem połączyć sąsiadujące piksele w jeden większy (1,6 mikrometra), by przechwycić więcej światłą i dać lepszy obraz, kosztem zmniejszenia rozdzielczości do 5 megapikseli. Co więcej, matryca pozwoli uzyskiwać cyfrowe zbliżenie do 10x, będąc przy tym o 60% efektywniejszą od matryc 13 Mpx o podobnych rozmiarach.

Na podstawie informacji Samsung

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!