R E K L A M A

Huawei Mate 20 Pro oceniony przez DxO Mark

Opublikowane:
Huawei Mate 20 Pro w DxO Mark
Huawei Mate 20 Pro w DxO Mark
fot. DxO Mark

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, DxO Mark opublikował swą ocenę Huawei Mate 20 Pro, uznawanego za smartfon o wyjątkowych możliwościach fotograficznych.

Można się spierać o rzetelność i wartość ocen DxO, ale mimo wszystko - ranking jest zawsze jakimś punktem odniesienia i jest chętnie wykorzystywany przez producentów w celach marketingowych. Założę się, że już niebawem Huawei z dumą ogłosi, że znów jest najlepszy w DxO.

By nie przynudzać - Huawei Mate 20 Pro uzyskał 109 punktów, czyli dokładnie tyle samo, co Huawei P20 Pro. Oba modele wyprzedzają iPhone Xs Max (105 pkt.) oraz HTC U12+, Samsunga Galaxy Note 9 i Xiaomi Mi Mix 3 - które mają po 103 pkt.

Huawei Mate 20 Pro za fotografię przyznano 114 punktów, podkreślając dobry dobór ekspozycji oraz szeroki zakres dynamiki, jak również odwzorowanie świateł i cieni w trudnych warunkach oświetleniowych. Pochwalono również balans bieli i odwzorowanie barw. Za filmowanie przyznano już jednak niższą notę - 97 punktów, chwaląc szybki i pewny autofokus, dobrą reakcję na zmiany warunków oświetlenia oraz - znów - odwzorowanie barw. Pełną relację z testu możecie znaleźć na stronie DxO Mark.

Na podstawie informacji DxO Mark

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!