R E K L A M A

Oppo oficjalnie: smartfon z 10-krotnym zoomem na MWC 2019

Opublikowane:
Poprzedni wynalazek Oppo: układ z 5-krotnym zoomem i peryskopem
Poprzedni wynalazek Oppo: układ z 5-krotnym zoomem i peryskopem
fot. Oppo

Oppo zapowiadało na dziś bombę fotograficzną dla smartfonów. Smartfona co prawda w Pekinie nie pokazali, ale powiedzieli na czym polega ich 10-krotny zoom.

Okazało się, że zapowiedziana dziś przez Oppo impreza dotycząca dróg rozwoju firmy i technologii przyszłości przyniosła oficjalną informację o aparacie z 10-krotnym zoomem. Rozwiązanie jest już poza fazą projektową i producent jest gotów uruchomić produkcję na masową skalę.

Zoom ma być hybrydowy i opierać się rzeczywiście na peryskopowym rozwiązaniu już wcześniej zaprezentowanym przez chińskiego producenta. Zamiast dwóch aparatów otrzymamy trzy: poza głównym będzie jeszcze jeden z teleobiektywem i kolejny - szerokokątny. Dwa z trzech aparatów będą dodatkowo wyposażone w optyczną stabilizację obrazu. Przypomnijmy może, że obecnie największy hybrydowy zoom 5x oferują modele Huawei P20 Pro i Huawei Mate 20 Pro, z tym że one nie korzystają z rozwiązania peryskopowego.

Niestety nadal nie podano nazwy modelu, który będzie dysponował możliwością 10-krotnego zbliżenia. Na tę informację będzie trzeba poczekać do MWC 2019 w Barcelonie, gdzie rozwiązanie będzie zaprezentowane oficjalnie.

Na podstawie Anzhuo

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!