R E K L A M A

Asystent Google już mówi po polsku

Opublikowane:
fot. Google

Doczekaliśmy się - Google ogłasza, że funkcja Asystenta jest już dostępna w języku polskim. Co prawda, jeszcze nie dla wszystkich i w dość ograniczonym zakresie - ale jednak.

Asystent Google będzie działać na smartfonach z Androidem 5 lub nowszym, a - co wyjątkowo zabawne - również na platformie Apple iOS - można go pobrać ze sklepu App Store. Okazało się zatem, że że pierwszym, w miarę funkcjonalnym asystentem głosowym w iPhone nie będzie w Polsce Siri, a propozycja Google. Taki mały szach-mat.

Jeśli na waszym telefonie Asystent wciąż upiera się, by nie mówić po polsku - nie przejmujcie się, z czasem zacznie. Usługa jest wdrażana stopniowo wśród użytkowników - np. ja wciąż widzę komunikat o braku obsługi polskiego... To samo, jeśli korzystacie z urządzeń innych, niż smartfon czy słuchawki - np. Google Home czy Home Mini. Te sprzęty na razie nie przemówią po naszemu...

Jak na razie, liczba tematów, na jakie można pogadać z Asystentem Google jest nieco ograniczona, zdecydowanie węższa, niż w języku angielskim. To się jednak będzie zmieniać z czasem. NA razie, asystentowi można zlecić uruchomienie jakiejś aplikacji czy wysłanie SMS-a albo wprowadzenie wpisu w kalendarzu. Można spytać o kursy walut czy pogodę, można poprosić o wyszukanie informacji w Wikipedii czy filmu w YouTube, można również sprawdzić skrzynkę Gmail. Pełną listę polskojęzycznych możliwości Asystenta Google, możecie sprawdzić na dedykowanej mu stronie.

Google podkreśla, że umiejętności językowe to nie wszystko. Asystent Google zyskał też polską "osobowość". Zna elementy polskiej popkultury i lokalne zwyczaje. Jest w stanie zareagować na specyficzne wyrażenia, zna polskie powiedzonka i żarty. Google ma też propozycję dla firm zewnętrznych, które mogą się teraz zintegrować z Asystentem poprzez platformę Actions on Google. Umożliwia ona firmom stworzenie akcji (komendy głosowej), którą może następnie wywołać każdy z użytkowników Asystenta i w ten nowy sposób wejść w interakcje głosową z daną marką. Pierwszymi firmami, które już teraz stworzyły swoje akcje dla polskiego Asystenta są PLAY OK Google, zapytaj PLAY co nowego?) i eSky (OK Google. Porozmawiaj z eSky).

Na podstawie informacji Google

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!