R E K L A M A

Xiaomi szykuje budżetowca z Androidem Go - czyli Redmi Go

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Smartfony Xiaomi są postrzegane jako niedrogie, ale okazuje się, że można iść jeszcze dalej. Chińska firma bierze się za segment totalnie low-endowy.

Nie mam pojęcia, co się stanie, kiedy Xiaomi wypuści swój najtańszy telefon. Możliwe, że smartfon będzie absurdalnie tani - ale mimo to będzie działał w miarę znośnie, choć tu już chyba jestem zbytnim optymistą... Zostawmy jednak gdybanie, ruszmy po fakty.

Te są proste: Amerykańska agencja Federal Communications Commission (FCC) oraz rosyjska Eurasian Economic Commission (EEC) cetyfikowały model oznaczony M1903C3GG. Krótko potem, to samo urządzenie pojawiło się na testach w singapurskim Info-communications Media Development Authority (IMDA). Już z nazwą Redmi Go.

Co wiadomo o tym modelu? Skrawki danych z poszczególnych urzędów wskazują, że telefon ma moduły Wi-Fi 2,4 GHz i Bluetooth 4.2, obsługuje dual-SIM, a obudowa ma wymiary 141 x 71 mm. Smartfon ma prawdopodobnie tylko gigabajt RAM-u - ale w świecie odchudzonego Androida to normalne. Cena niemal na pewno nie przekroczy 100 euro, a możliwe, że i nawet 100 dolarów. Pytanie, czy to model wyłącznie na rynki rozwijające się, czy też na wszystkie...

Na podstawie informacji Nashvillechatterclass

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!