R E K L A M A

Asus postawi na smartfony premium i dla graczy

Opublikowane:
fot. VR Zone

Asus zmienia swoją strategię - Jerry Shen, który przez ostatnie 10 lat był szefem Asusa, odchodzi ze swojego stanowiska. Na jego miejsce "nastąpi" dwóch równorzędnych CEO, a wraz z przetasowaniami personalnymi zmieni się też strategia związana z produktami.

Od nowego roku Asusem zarządzać będzie dwóch równorzędnych CEO. Będzie to Sy Hsu, czyli obecny szef biznesu PC Asusa, oraz Samson Hu, który w tym momencie zajmuje się usługami określanymi jako "customer care".

Dotychczasowy szef firmy Jerry Shen odchodzi - ale nie do końca. Zajmie się startupem iFast, związanym z usługami AI i IoT, w którym mniejszościowy udział będzie mieć Asus. Bowiem będzie to będzie jedna z dziedzin, na których w przyszłości skupi się Asus, przeznaczy ok. 325 milionów dolarów w rozwój biznesu AIoT. Drugą będzie biznes smartfonowy, na którym producent zamierza rozwijać się w dwóch obszarach: telefonów o wysokiej wydajności, z segmentu premium, oraz telefonów dla graczy. Na koszty reorganizacji w tym obszarze działalności firma zamierza przeznaczyć ponad 200 mln dol.

Na podstawie Neowin

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!