R E K L A M A

Microsoft też chce zrobić składany telefon?

Opublikowane:
fot. onmsft.com

Wydawałoby się, że po romansie z Lumią Microsoft nie będzie wracał do smartfonów. Pozbył się Nokii i skupił na innych urządzeniach. A tymczasem okazuje się, że w ubiegłym roku firma złożyła wniosek o patent na składany telefon.

Właśnie opublikowano nowy patent Microsoftu dotyczący składanych urządzeń z zawiasami. Pokazuje interesujący system blokowania, który można zastosować w urządzeniu mobilnym z dwoma ekranami. Mechanizm określono jako blokadę sterowaną przez użytkownika i zaprezentowano na kilku rysunkach. W tym rozwiązaniu dotknięcie określonego miejsca na obudowie aktywuje mechanizm typu pop-up, który natychmiast otwierałaby urządzenie.


Funkcja pop-up opierałaby się na sprężynach w zawiasie jako elemencie generującym siłę. Po aktywowaniu blokowania sterowanego przez użytkownika użytkownicy będą mogli otworzyć wyświetlacz jedną ręką, ale zamknięcie urządzenia automatycznie ponownie uruchomi blokadę. Ciekawe, czy coś jest na rzeczy i faktycznie Microsoft pracuje nad składanym urządzeniem. Wcześniej krążyły pogłoski o urządzeniu o nazwie kodowej "Centaurus", a także o urządzeniu z podwójnym ekranem o nazwie kodowej "Andromeda". A może patent ten nie wcale nie zostanie wykorzystany. Poczekamy, zobaczymy...


Na podstawie On MSFT

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!