R E K L A M A

Umidigi F1 w końcu zaprezentowany oficjalnie

Opublikowane:
Umidigi F1
Umidigi F1
fot. Umidigi

Trochę egzotyki. Chińska firma Umidigi zaprezentowała oficjalnie model F1. Telefon nie jest przesadnie drogi, ale z drugiej strony, trudno nazwać go imponującym.

Umidigi to jeden z tych producentów, którzy dość luźno podchodzą do spójności danych technicznych czy jakości renderów przedstawiających urządzenia, a do tego mają specyficzny sposób promocji. Umidigi niemal codziennie przesyła nam informacje o swych produktach. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie to, iż są opisywane jako... przecieki. Co to za przeciek, skoro wysyła go sam producent...? Na temat tego modelu mieliśmy dobrych kilkanaście e-maili... Ale skoro przysłano ostatni, z informacją o premierze - chyba w końcu wspomnę o ich najnowszym modelu.

Umidigi F1 otrzymał 6,3-calowy ekran Full HD+ z kropelkowym notchem, kryjącym 16-megapikselowy aparat do selfie, zaopatrzony w obiektyw f/2.0. Pod ekranem pracuje ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P60 wspierany przez 4 GB RAM-u. Pamięci na pliki jest sporo, bo 128 GB z możliwością rozbudowy kartą microSD. Wyposażenie obejmuje również m.in. czytnik linii papilarnych, NFC i LTE z pasmem B20.

Zgodnie z panującą modą, tylny aparat Umidigi F1 jest podwójny, z matrycami 16 i 8 megapikseli, przy czym główna ma obiektyw z przyzwoitą przysłoną f/1.7. Warto odnotować, że Umidigi F1 debiutuje z Androidem 9 na pokładzie i ma pokaźny akumulator - o pojemności 5150 mAh z szybkim ładowaniem 18 W. Wszystko jest zamknięte w obudowie dostępnej w trzech wersjach kolorystycznych, ma wymiary 156,9x74,3x8,8 mm i waży 186 g. Cena telefonu wynosi 199 dolarów, czyli 750 zł. Zdaje się być atrakcyjna - ale pamiętajmy o wątpliwej renomie producenta...

Na podstawie Umidigi

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 100,0% 
 0,0% 
Janek
Co znaczy "wątpliwej renomie"? Autor jest w posiadaniu jakiś badań na ten temat? Sam je zrobił? to bardzo proszę o źródło bo w przeciwnym razie to tylko jego osobista niechęć.
Autor zna markę z autopsji. Zarówno dzięki poszczególnym modelom, zestawieniu ich realnej specyfikacji z podawaną przez producenta, jak i stosunkiem producenta do dziennikarzy podczas targów branżowych. O agresywnej strategii marketingowej opartej na spamie wspomina w artykule. Autor spędził wiele lat zarówno na recenzowaniu urządzeń telekomunikacyjnych, jak i na poznawaniu tego szczególnego wycinka rynku. Autor pozwolił sobie natomiast na nie do końca być może potrzebną opinię, która - jak rozumiem - miała nie tyle na celu wyrażenie niechęci do marki, co raczej zachęcenie potencjalnych jej klientów do ostrożności podczas oceny urządzeń Umidigi przy planowaniu zakupów. Autor postara się, by przy podobnym ładunku informacji jego opinie - gdy już są wyrażane - były bardziej wyważone.
Sądzę - i to również jest wyłącznie moja opinia, że każdy producent podający dane techniczne niezgodne ze stanem faktycznym może być uznany za producenta o "wątpliwej renomie". Szczerze i bez skrępowania odradzam kupowanie urządzeń tego rodzaju producentów, ponieważ brak rzetelności w informowaniu klientów o towarze musi się przełożyć na traktowanie klienta w ogóle. Szczerze również współczuję każdemu uczciwemu dystrybutorowi, który miałby się zajmować sprzedażą i obsługą serwisową urządzeń takich producentów. Jednocześnie nie przekreśla to faktu, że być może istnieją zadowoleni użytkownicy smartfonów tego rodzaju marek. Pozdrawiam. (jf)
.246.157.129 | 04 Feb 2019, 12:02