R E K L A M A

Wiceprezes Huawei już (prawie) wolna

Opublikowane:
Meng Wanzhou
Meng Wanzhou
fot. Huawei

Wiceprezes zarządu Huawei, Meng Wanzhou zatrzymana w ubiegłym tygodniu w Kanadzie odzyskała wolność, choć niestety tylko częściowo.

Meng Wanzhou zwolniono po 3-dniowych debatach sądowych i wpłaceniu 7,5 miliona dolarów kaucji. Mimo to, pani Wanzhou nie może opuścić Kanady, nie odzyskała bowiem żadnego ze swych paszportów, choć ma ich ponoć kilka. Co więcej, zgodziła się nosić bransoletkę GPS śledzącą jej pozycję i przebywać w swym domu w Vancouver w godzinach nocnych - od 23. do 6. Opłaca też prywatnego "ochroniarza". Zabezpieczeniem na wypadek jej ucieczki są również posiadane środki finansowe i warte ponad 2 mln dolarów kanadyjskie nieruchomości. Jednym z powodów zwolnienia 46-letniej Wanzhou były jej problemy zdrowotne - cierpi na nadciśnienie i nie powinna przebywać w areszcie.

Adwokat Meng Wanzhou zapewnił, że nie ma ona i nigdy nie miała zamiaru uciekać i ukrywać się, od 15 lat jest bowiem posiadaczką domu w Kanadzie i często tam przebywa. Adwokat dodał, że zatrzymanie upokarza nie tylko Meng Wanzhou i jej rodzinę, ale też firmę Huawei i chiński rząd. Napięcie jednak nie opada. Przed Meng Wanzhou i jej adwokatem jest jeszcze długa walka o uniknięcie ekstradycji do USA - jest oskarżana o udział w naruszeniu embarga na Iran. Kolejna rozprawa - 6 lutego.

Na podstawie CNN

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!