R E K L A M A

Vivo NEX 2 już jest - jako Vivo NEX Dual Display

Opublikowane:
Vivo NEX Dual Display
Vivo NEX Dual Display
fot. Vivo

Firma Vivo zaprezentowała w Chinach imponujący smartfon Vivo NEX Dual Display. Jego nazwa wyjaśnia wiele - to dwuekranowy model, który znaliśmy dotąd jako Vivo NEX 2.

Vivo NEX Dual Display ( pojawiający się też jako Vivo NEX Dual Screen) to smartfon nietypowy, pełen ciekawych rozwiązań, okraszonych mocną specyfikacją. Zacznijmy od ekranów - oba wykonano w technologii Super AMOLED. Główny mierzy 6,39 cala, ma rozdzielczość 1080 x 2340 pikseli i proporcje boków 19,5:9. Według producenta, zajmuje 91,63% frontu urządzenia. Drugi, tylny ekran jest nieco mniejszy - ma 5,49 cala, proporcje 16:9 i rozdzielczość Full HD.

W środku - bez większych niespodzianek - mamy Snapdragona 845, 10 GB pamięci RAM oraz 128 GB pamięci wewnętrznej, niestety bez możliwości rozbudowy kartą. W przednim ekranie ukryto czytnik linii papilarnych, natomiast po drugiej stronie można skorzystać z układu rozpoznawania twarzy 3D. Co ciekawe - tylny ekran może pełnić rolę touchpadu - osobnego dla prawej i lewej dłoni. Może się to przydać w grach. Charakterystyczny pierścień na tylnej ściance - to po prostu dodatkowe, lekko wystające szkło, obejmujące dwa główne obiektywy aparatu i część ekranu pod nimi, pełniącą w przypadku niektórych funkcji rolę pomocniczego interfejsu.

A skoro już o aparatach mowa - są tylko z jednej strony, z tyłu. Przedni aparat jest już niepotrzebny, bo podgląd do selfie mamy na wyświetlaczu pod aparatem. Główny aparat ma 12 megapikseli, optyczną stabilizację (OIS) i obiektyw o przysłonie f/1.79. Kolejny aparat ma 2 megapiksele, obiektyw f/1.8 i opisano go jako "noktowizyjny". Kolejny obiektyw - to czujnik 3D TOF (time of flight) - czyli skaner obrazu 3D. Zajmuje się głównie rozpoznawaniem twarzy, ale wspomaga także upiększanie. Zajmuje się nim sztuczna inteligencja AI, wspomagająca również wszystkie inne tryby fotograficzne.

Vivo NEX Dual Display czerpie energię z akumulatora o pojemności 3500 mAh z szybkim ładowaniem 10V/2,25A. W roli systemu - Android 9 z interfejsem Funtouch OS 4.5 i asystentem głosowym Jovi. Smartfon będzie oferowany od 29 grudnia w dwóch wersjach kolorystycznych. Jego cena to 4998 juanów, czyli 725 dolarów albo 2739 zł. Wymiary obudowy wynoszą 157,18x75,36x8,09 mm.

Na podstawie informacji Vivo

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!