R E K L A M A

Jak dużym sukcesem było wskrzeszenie Nokii?

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

O tym, jak udanym przedsięwzięciem był powrót Nokii na rynek, opowiada szefowa marktingu w Niemczech, Britta Gerbracht. Poznajcie oficjalne liczby i kilka ciekawostek...

Dwa lata temu Nokia, za sprawą HMD, ponownie pojawiła się na smartfonowym rynku. Teraz uzyskaliśmy konkretne liczby, które jasno wskazują, że wskrzeszenie kultowej fińskiej marki okazało się sukcesem. Dane pochodzą od dyrektorki marketingu HMD w Niemczech, Britty Gerbracht (wcześniej pracowała dla Wiko Mobile i Microsoftu) - wywiad został przeprowadzony podczas prezentacji Nokii 8.1. Czego się dowiedzieliśmy?

  • Przez 2 lata, od debiutu Nokii 6 na początku 2017 roku, HMD Global sprzedało 70 milionów telefonów z logo Nokii.

  • Zauważalny jest trend dłuższego korzystania ze smartfonów. Wcześniej klienci zmieniali je co 1,5 roku, obecnie - co ponad 2 lata.

  • Okazało się też, nostalgia do starek Nokii przekłada się na sprzedaż obecnej marki - około 80% klientów to mężczyźni w wieku ponad 35 lat. Ale HMD zamierza intensywniej zająć się promowaniem swoich smartfonów w młodszych grupach wiekowych. Na początek w grupie do 20 roku życia - tutaj Gerbracht planuje akcje marketingowe związane z e-sportem.
  • A który smartfon do tej pory sprzedawał się najlepiej? Nokia 6.1. Nabywcy preferują też klasyczne kolory obudowy.
  • Największa popularnością wśród nabyców cieszą się modele tańsze, dlatego w przyszłych latach producent chce się skupić głównie na smartfonach wycenianych na 300-400 euro.
  • Gerbracht przyznała, że flagowce, na przykład Nokia 8 Sirocco, nie osiągają zakładanych zysków. I że Nokia 9 na pewno nie pojawi się w tym roku.
  • Nie jest planowany model gamingowy - HMD uznaje tego typu produkty za zbyt niszowe i trudne w wypromowaniu i sprzedaży. To zła wiadomość dla osób, które liczyły na wskrzeszenie marki Nokia N-Gage.
  • Nie jest planowane też wypuszczanie kolejnych modeli retro - Nokia 3310 i Nokia 8110 4G wywołały spory szum na rynku, ale mamy co spodziewać się wskrzeszenia innych kultowych modeli.

Na podstawie Nokia; czytane: 2078 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Adam
Nokia po latach spadku popularności w kategorii smartfonów wygrała z konkurencją zapewniając sobie bardzo dobre miejsce w sprzedaży, romans z Microsoft trochę pokrzyżował plany. A po latach Nokia z systemem Android dały jej sukces. Sam po latach wróciłem do kupienia smartfona Nokia, a wcześniej miałem Lumia 532, teraz mam 3.1 i chodzi płynnie na androidzie.
.134.131.70 | 13 Dec 2018, 13:12