R E K L A M A

HTC Exodus 1 wędruje już do klientów wraz z portfelem Zion

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. HTC

Firma HTC poinformowała, że pierwsze smartfony HTC Exodus 1 niebawem trafią w ręce właścicieli. To jednak nie wszystkie nowiny związane z tym modelem...

Zespół HTC Exodus zyskał bardzo ważnego konsultanta - to Charlie Lee, twórca kryptowaluty Litecoin. Ponadto, Litecoin stał się trzecią walutą po Bitcoin i Ethereum, którą można zapłacić za pierwszy na świecie smartfon oparty na technologii blockchain.

Także dziś, do biblioteki aplikacji HTC Exodus 1 dołączył bezpieczny, przeznaczony do przechowywania kryptowalut portfel, opracowany przez firmę Zion. To kolejny krok w kierunku bezpiecznego, zdecentralizowanego internetu. Portfel "Zion" działa dzięki wysoce bezpiecznym technologiom Trusted Executive Environment (TEE). Dzięki "bezpiecznej enklawie", działającej niezależnie od systemu operacyjnego Android, portfel chroni powierzone klucze kryptograficzne za pomocą rygorystycznych zabezpieczeń. Podczas autoryzacji transakcji Zion Trusted UI tworzy bezpieczną strefę, chroniąc przed kradzieżą danych i złośliwym oprogramowaniem działającym na urządzeniu. Zion nie rejestruje jakichkolwiek informacji o użytkowniku - wszystkie klucze i hasło są przechowywane w bezpiecznej enklawie bezpośrednio w telefonie EXODUS 1. Zion obsługuje Bitcoin, Ethereum, Litecoin, a ponadto planowane jest wsparcie dla wielu innych kryptowalut. Zion wspiera także tokeny ERC-20 i ERC-721, pozwalając użytkownikom efektywnie zarządzać krypto-zasobami. Unikalna funkcja odzyskiwania klucza społecznego dzieli frazę odzyskiwania na 3-5 części, umożliwiając użytkownikom wysyłanie ich do wyznaczonych znajomych czy rodziny w celu bezpiecznego przechowywania i pomocy w odzyskaniu kopii zapasowej w razie potrzeby. Kopie zapasowe można tworzyć na urządzeniach z Androidem i iOS.

Na podstawie informacji HTC; czytane: 1985 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!