R E K L A M A

Pierwszy smartfon ze Snapdragonem 855 to... OnePlus? (akt.)

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. XDA Developers

Jeśli zastanawialiście się, który producent jako pierwszy zaoferuje telefon z nowym procesorem Qualcomma i stawialiście na Samsunga... to jesteście w błędzie! Pierwszy będzie OnePlus - i to jest oficjalnie potwierdzone!

Informacja jest nieco zaskakująca - i gdyby nie okoliczności, w jakich ją ujawniono, uznałbym ją za fałszywą. Sęk w tym, że ogłoszono ją podczas trwającego na Hawajach Qualcomm Snapdragon Tech Summit 2018. Podczas imprezy (na której wcześniej zaprezentowano Snapdragona 855), jednym z mówców był szef OnePlusa, Pete Lau. Opowiadając - jako zaproszony przez gospodarza gość - o relacjach OnePlusa z Qualcommem, stał na tle slajdu głoszącego, że pierwszy smartfon z 855 zaprezentuje właśnie jego firma.

AKTUALIZACJA:
Wygląda na to, że sprawa pierwszeństwa OnePlusa nie jest jeszcze przesądzona. Engadget donosi, że slajd widoczny na zdjęciu za przemawiającym Pete Lauem w oryginale, po chińsku, miał zupełnie inną wymowę. Chodziło o to, że "OnePlus będzie jednym z pierwszych" - a nie tak, jak zapisano - pierwszym. Rzecznik OnePlusa potwierdził serwisowi Engadget, że faktycznie doszło do przeinaczenia opisu i przeprosił za nieścisłość w komunikacji. Podobno nikt nie zauważył pomyłki, a Qualcomm, jako gospodarz wydarzenia, nie ingerował w prelekcje gości.

Niewiele później, na Twitterze pojawiła się kolejna informacja - wskazująca, że premiera nastąpi na początku 2019 roku, a partnerem technologicznym będzie brytyjski operator EE. Wspominany telefon będzie oczywiście obsługiwał sieci 5G.

W całej informacji zastanawiający jest jednak jeden fakt - jak dotąd, OnePlus prezentował dwa telefony w ciągu roku. Jeden w okolicach czerwca, drugi - w listopadzie. Teraz najwyraźniej cykl wydawniczy firmy zostanie zaburzony - choć nie należy wykluczać, że model z 5G i Snapdragonem 855 będzie "nadprogramowy" i np. oferowany na wyłączność przez EE, a pozostałe dwa zostaną zaprezentowane zwykłym rytmem.

Na podstawie informacji XDA Developers i Engadget; czytane: 1795 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
Shu-boos
Xiaomi może być szybsze ze swoim Mi Mix 3
.248.167.14 | 09 Dec 2018, 18:12