R E K L A M A

Apple redukuje zamówienia produkcyjne na iPhone'y z 2018 roku

Opublikowane:

Najnowsze telefony Apple: iPhone XR, XS i XS Max najwyraźniej nie są tak popularne, jak spodziewał się producent. Albo firma przeceniła zainteresowanie, jakie wywołają na rynkach. Zgodnie z ostatnim raportem Wall Street Journal, firma zdecydowała się zmniejszyć zamówienia produkcyjne na wszystkie trzy telefony.

Kilka tygodni temu dowiedzieliśmy się, że Apple zmniejszyło produkcję iPhone XR, ponieważ popyt nie spełnił oczekiwań. Według Wall Street Journal jest to problem ze wszystkimi trzema nowymi iPhone'ami, a wpływ może mieć spowolnienie globalnej sprzedaży smartfonów i słabszy popyt ze strony chińskich nabywców.

Raport powtarza wcześniejsze twierdzenia, że produkcja iPhone XR zostanie obcięta o jedną trzecią, natomiast mniejsza będzie redukcja zamówień na iPhone XS i XS Max. Wielu dostawców iPhone'a obniżyło swoje kwartalne prognozy zysku po tym, jak duży klient (prawie na pewno Apple), zmniejszył zamówienia. Dotyczy to takich firm jak Lumentum, Oclaro, Cirrus Logic i Broadcom, a nawet Foxconn.

Coś zdecydowanie zmienia się w firmie Tima Cooka. Ostatnio Apple ogłosił, że nie będzie już informował, ile urządzeń sprzedaje w każdym kwartale, skupiając się na ich rosnących przychodach. Ale biorąc pod uwagę iż przychody Apple'a są najwyższe w historii (zwłaszcza ostatni rekordowy kwartał), producent nie odczuje zanadto cięcia zamówień i zmniejszonego popytu. Ale dostawcy firmy - z pewnością tak.

Na podstawie Neowin

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!