R E K L A M A

Xiaomi Mi 8 Pro dostępny oficjalnie w Polsce (wideo)

Opublikowane:
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

Polski oddział Xiaomi ogłosił dziś polską premierę zaprezentowanego pod koniec września flagowego modelu Xiaomi Mi 8 Pro. To jeden z pierwszych dostępnych w Polsce smartfonów z ekranowym czytnikiem linii papilarnych.

Xiaomi Mi 8 Pro będzie u nas oferowany w wersji wyposażonej w pamięć 8+128 GB za 2599 zł. Dla porównania, lokalna cena, podana podczas chińskiej premiery to 3599 juanów, czyli 1969 zł.


Xiaomi Mi 8 Pro - premierowy przegląd
wideo: mGSM.pl przez YouTube

Seria Mi 8 została bardzo dobrze przyjęta przez naszych klientów. Po Mi 8 i Mi 8 Lite, na polski rynek trafi również Mi 8 Pro z funkcją czytnika linii papilarnych w ekranie i przezroczystą, szklaną tylną obudową. Dzięki temu użytkownicy smartfonów będą mieli jeszcze większy wybór naszych produktów - powiedział o premierze Tony Chen, szef Xiaomi na Europę Centralną i Kraje Bałtyckie.

Xiaomi Mi 8 Pro przyciąga uwagę nie tylko czytnikiem linii papilarnych ukrytym w 6,2-calowym, AMOLED-owym ekranie Full HD+, ale także wykończeniem tylnej ścianki zwanym Transparent Titanium. Jej część jest przezroczysta i ukazuje efektownie przygotowaną atrapę wnętrzności. Wygląda to świetnie, choć wiemy, jest jest trochę "udawane" - ale można to wybaczyć, wiedząc, że prawdziwe wnętrze telefonu nie jest zbyt urodziwe. A skoro już mowa o wnętrzu - to mamy tam Snapdragona 845, wspomaganego przez grafikę Adreno 630 oraz akumulator o raczej przeciętnej pojemności 3000 mAh. Nie można powiedzieć, że jest za mały, ale ekscytować sięjego pojemnością także nie wypada. Można za to pocieszyć się obecnością dodatkowego zabezpieczenia w postaci układu rozpoznawania twarzy - i to wykorzystującego podczerwień, zatem działającego też po ciemku. Czytnik linii papilarnych również nie jest typowy. Ukryto go pod taflą ekranu, a sensor aktywuje proces odblokowywania dopiero po umieszczeniu palca na wyświetlaczu, dzięki czemu - w przeciwieństwie do innych czujników opartych na technologii odczytywania odcisku palca bezpośrednio z poziomu ekranu - proces następuje szybciej i jest bardziej energooszczędny.

W rozpoznawaniu twarzy bierze też udział aparat do selfie, wyposażony w 20-megapikselową matrycę oraz technologię Super Pixel, łączącą informacje z czterech sąsiednich pikseli w jeden duży (1,8-mikrometrowy) piksel, co umożliwia uzyskanie lepszych efektów przy słabym świetle. Z kolei na tyle znajdziemy aparat z dwiema 12-megapikselowymi matrycami (Sony IMX363 i Samsung S5K3M3) i obiektywami o przysłonach f/1.8 i f/2.4. Główny obiektyw ma stabilizację optyczną, za to pomocniczy daje bezstratne zbliżenie. Producent ochoczo podkreśla, że aparat ów, wspierany przez AI, otrzymał 105 punktów w teście aparatu w rankingu DxOMark. Warto jeszcze wspomnieć, że Xiaomi Mi 8 Pro ma moduł NFC, a także GPS o podwójnej częstotliwości, który wykorzystuje zarówno pasma L1, jak i L5, co skutkuje ulepszeniem jego dokładności.

Jak zatem widzicie, jest to model dość bliski zaprezentowanemu wcześniej Xiaomi Mi 8. Ma mniejszą baterię, ale za to efektowny czytnik linii papilarnych. Czy chcecie dopłacić za ten "bajer" - zdecydujcie sami. Ja - chyba bym się skusił... O ile wcześniej nie miałbym już Mi 8. Taki "upgrade" - moim zdaniem - nie ma sensu, ale najlepiej, jak sami porównacie specyfikacje i zdecydujecie. Porównać możecie TUTAJ.

Materiał własny

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
Jerz
Jest szansa na recenzję uwzględniającą zwłaszcza: działanie czytnika, czas życia na baterii i jakosc zdjęć? Pozdrawiam
Tak, jakieś 3 tygodnie i będzie. Na razie, trochę wstępnie i pobieżnie: zdjęcia OK, czytnik mniej, może muszę się przyzwyczaić...? Bateria - do 2 dni i tyle. (A)
.222.13.163 | 18 Nov 2018, 21:11