R E K L A M A

Huawei szykuje model z 4 aparatami i 10-krotnym zoomem

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Walter Ji, Huawei Consumer Buiness Group
Walter Ji, Huawei Consumer Buiness Group
fot. uswitch

Walter Ji, prezes Huawei Consumer Buiness Group dla regionu Europy Zachodniej, przedstawił plany firmy na nadchodzący rok. Czego się dowiedzieliśmy?

Walter Ji pracuje dla Huawei od 18 lat, a od początku 2016 roku zajmuje się działalnością dla Consumer Business Group w Europie. I w wywiadzie dla AndroidPit zdradził kilka szczegółów dotyczących przyszłorocznych produktów Huawei. Po pierwsze możemy spodziewać się kolejnych smartfonów wyposażonych w trzy, a także w cztery obiektywy. Ale Ji uważa też, że 3- lub 5-krotny zoom nie jest wystarczający i stwierdza, że odpowiednią jakość zapewni dopiero 10-krotny zoom w telefonie. Wspomniał też o składanym telefonie z elastycznym wyświetlaczem, który zostanie pokazany w pierwszej połowie roku.

Szef Huawei zdradził też, że firma nie będzie skupiała się na segmencie budżetowym. Wynika to z faktu, że urządzenia o słabszych parametrach nie zapewniają odpowiednich doświadczeń dla użytkownika, co może zniechęcać do marki Huawei - co po prostu oznacza, że producent zamierza się skupić na większych i droższych urządzeniach. Walter Ji podkreślił też znaczenie sieci 5G i zalety, jakie niesie ta technologia. Huawei chce być jednym z liderów nowej technologii. Nie zamierza też przystopować w kwestii prac nad systemami sztucznej inteligencji. Huawei zaszywa AI w układach NPU procesorów Kirin. Sztuczna inteligencja ma działać między innymi w kwestii lepszego zarządzania energią - obsługa sieci 5G w smartfonie wiąże się bowiem z wysokim zużyciem energii, a więc pokonanie tego problemu będzie istotne w upowszechnieniu technologii 5G.

A plany wobec konkurencji? No cóż, Huawei osiąga już lepsze wyniki niż Apple od względem sprzedaży i celuje w zdetronizowanie Samsunga. Chce też zwiększyć rozpoznawalność marki otwierając firmowe sklepy. W 2019 ma ich powstać od 10 do 20 w największych miastach Europy. W pierwszej połowie roku zostanie otworzony firmowy sklep w Hamburgu, potem w Dusseldorfie.

Na podstawie AndroidPit; czytane: 1335 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
John Wick
Zamiast kolejnego modelu telefonu najpierw skończcie aktualizować telefony do nowego androida które niby miało być zrobione 10 listopada a tu dalej lipa z tym jest heh
.64.34.227 | 14 Nov 2018, 20:11