R E K L A M A

Apple iPhone XR nie taki trudny w naprawie

Opublikowane:
Apple iPhone XR w kawałkach
Apple iPhone XR w kawałkach
fot. iFixit

Jeśli zastanawiacie się nad zakupem Apple iPhone XR i rozważacie koszty jego serwisowania - możecie być spokojni, nie jest źle.

Specjaliści z iFixit, którzy rozbierają elektronikę i drobiazgowo oceniają łatwość jej serwisowania, przyjrzeli się iPhone'owi XR, który od niedawna jest w sprzedaży. Okazało się, że nie jest tak trudny w naprawie, jakim się zdaje. Wymiana elementów, jakie najczęściej ulegają uszkodzeniu - baterii i wyświetlacza - jest prosta i szybka, co oznacza, że będzie tania. Tradycyjnie, zganiono Apple za stosowanie nietypowych śrub, wymagających zaopatrzenia się w specyficzne narzędzia. Na szczęście, bez problemu da się je kupić w chińskich sklepach wysyłkowych...

Trochę problemów sprawią również uszczelnienia, ale mimo to, demontaż i ponowny montaż kluczowych elementów nie są szczególnie kłopotliwe. Najniżej oceniono łatwość wymiany tylnego panelu, który - przypominamy - także jest szklany. Jeśli go stłuczecie - tani już nie będzie, bowiem do jego wymiany trzeba rozebrać cały telefon, a do tego - konieczna jest wymiana większej części obudowy. A to - niestety - kosztuje. Zatem - uważajcie na tył, ale z ekranem i baterią nie będzie problemu.

Na podstawie iFixit

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!