R E K L A M A

Nokia 7.1 dostępna w Polsce

Opublikowane:
Nokia 7.1
Nokia 7.1
fot. Nokia

Smartfon Nokia 7.1 jest już dostępny w Polsce. Urządzenie jest sprzedawane w cenie 1499 zł, w kolorach granatowych i srebrnym, w wariancie z 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wewnętrznej.

Nokia 7.1 to pierwszy smartfon Nokia z technologią ekranu PureDisplay, kompatybilną z formatem HDR10 i zapewniającą kontrast dynamiczny 1000000:1, większą szczegółowość i żywe kolory. Wyświetlacz Full HD+ 5,84 cala o proporcjach 19:9 automatycznie dostosowuje jasność i kontrast do warunków oświetlenia zewnętrznego, zapewniając, że wyświetlane treści są dobrze widoczne nawet w jasnym słońcu. Materiały, które nie zostały nakręcone przy użyciu HDR, są konwertowane w czasie rzeczywistym za pomocą dedykowanego, 16-bitowego silnika, przetwarzającego miliony pikseli na sekundę, by zapewnić najlepszą możliwą jakość wyświetlania w każdych warunkach.

Nokia 7.1 jest napędzana przez procesor Snapdragon 636, a złącze szybkiego ładowania USB typu C pozwala naładować baterię do poziomu 50% w ciągu 30 minut, dzięki czemu w szybki i wygodny sposób zapewnia użytkownikowi zapas energii. Za solidność i odporność urządzenia odpowiada aluminiowa konstrukcja CNC z serii 6000 z odlewanym metalowym środkiem. Zastosowane w Nokia 7.1, a zaprojektowane przez Zeiss podwójne sensory głównego aparatu (12 i 5 MPx) oferują podwójną detekcję fazy oraz szybki, dokładny autofocus czy fotografie "bokeh" z wykorzystaniem podwójnego aparatu rozpoznającego głębię obrazu. Nowy interfejs aparatu z trybem ProCamera daje możliwość pełnej kontroli nad balansem bieli, czułością ISO, wartością przysłony i czasu otwarcia migawki. Wspierana przez sztuczną inteligencję przednia kamera Nokia 7.1 ma z kolei funkcję rozpoznawania twarzy, w celu zastosowania animowanych masek 3D i filtrów.

Nokia 7.1 należy do rodziny Android One - przez trzy lata otrzymywać będzie comiesięczne "łaty bezpieczeństwa", a przez dwa lata wszystkie aktualizacje systemu operacyjnego, co zagwarantowane jest w programie Android One. Dodatkowo Google Play skanuje wszystkie aplikacje w sklepie i zainstalowane w telefonie, aby ochronić je przed złośliwym oprogramowaniem. Nokia 7.1 jest przygotowana do aktualizacji oprogramowania do najnowszego systemu Android 9.

Na podstawie HMD

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!