R E K L A M A

HTC Exodus 1 - blockchainowy smartfon już oficjalnie

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
HTC Exodus 1
HTC Exodus 1
fot. HTC

Firma HTC zaprezentowała oficjalnie Exodus 1 - superbezpieczny smartfon wykorzystujący technologię BlockChain. Na razie telefon będzie dostępny na zasadach "wczesnego dostępu".

Od strony technicznej, HTC Exodus 1 zdaje się być zbliżony do HTC U12+. Ma 6-calowy wyświetlacz QHD+, procesor Snapdragon 845 oraz 6 GB pamięci operacyjnej i 128 GB pamięci na dane. Ma również dwa podwójne aparaty fotograficzne, przedni o rozdzielczości 2x8, zaś tylny - 12+16 megapikseli. Zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 3500 mAh. Wszystko zamknięto w szczelnej obudowie, spełniającej wymogi certyfikatu IP68. Tym, co wyróżnia nowy smartfon, jest oprogramowanie.

W oprogramowaniu znalazła się specjalna, oddzielona od systemu Android bezpieczna enklawa, oparta o technologię SoftBanku. Jest to coś w rodzaju podsystemu operacyjnego, działającego równolegle z Androidem i przeznaczonego do przechowywania osobistych danych użytkownika - w tym informacji o posiadanych przez niego kryptowalutach. W enklawie tej użytkownik bezpiecznie przechowa swoje klucze kryptograficzne, bez względu na to, czy są to waluty, czy niezamienne tokeny NFT, a w niedalekiej przyszłości być może wszystkie cyfrowe dane. By spopularyzować technologię, w kolejnym kroku HTC upubliczni API, który pozwoli developerom korzystać z Exodus 1 do ochrony kluczy i podpisywania transakcji.

HTC opracowało też unikatowy społeczny mechanizm odzyskiwania kluczy - Social Key Recovery - przydatny na wypadek zagubienia lub kradzieży smartfona, czy też zwyczajnie, w przypadku kiedy użytkownik zapomni kluczy. Sposób jest łatwy i bezpieczny. Gwarantuje też, że HTC nie przechowuje kluczy w żadnej centralnej bazie danych ani innym miejscu. Przez cały czas są one wyłącznie pod kontrolą właścicieli. Zaprojektowany przez HTC mechanizm pozwala użytkownikowi wybrać kilka zaufanych kontaktów, którym powierzane są elementy kluczy, podzielone wcześniej przy użyciu tajnego algorytmu udostępniania. Wymagane jest tylko zainstalowanie aplikacji do zarządzania kluczami. Jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, użytkownik będzie mógł szybko odzyskać dostęp do swoich funduszy.

HTC Exodus 1 ma być dostępny od grudnia, a jego cena w przedsprzedaży wynosi 0,15 Bitcoina lub 4,78 Ethereum, co po przeliczeniu daje ok. 970 dolarów USA lub 3630 zł.

Na podstawie informacji HTC; czytane: 2516 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
just jack
Nie zrozumcie mnie źle - to pewnie dobry sprzęt. Ale... ja jednak nie pchałbym się w niejasne zastosowania i jednak dalej będę korzystał z mojego Pro7.
.47.2.39 | 24 Oct 2018, 18:10