R E K L A M A

Qualcomm prezentuje Snapdragona 675

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Qualcomm

Rodzina procesorów Qualcomm Snapdragon 6xx powiększyła się o model Snapdragon 675, przeznaczony do urządzeń ze średniej półki cenowej.

Nowy układ, w porównaniu z poprzednimi modelami, zapewnia lepszą obsługę gier, obróbkę obrazu oraz sprawniejsze działanie sztucznej inteligencji AI. Nowy procesor oparto o osiem rdzeni Kryo 460, z których sześć ma działać w trybie energooszczędnym, a kolejne dwa, taktowane do 2 GHx oddelegowano do obsługi najbardziej złożonych zadań. Za obróbkę grafiki odpowiada układ Adreno 612, zaś przesył danych umożliwia modem X12, zapewniający pobieranie danych z prędkością do 600 Mbps i potrójną agregację pasm. Nowy układ wspiera do 8 GB RAM-u, zawiera również moduł Bluetooth 5 i wspiera technologie audio Aqstic i aptX. Znajdziemy w nim również obsługę szybkiego ładowania Quick Charge 4+, pozwalającego uzyskać 50% naładowania baterii w kwadrans.

Przetwornik obrazu Qualcomm 250L ISP ma zapewnić dobrą jakość zdjęć nawet w słabym świetle. Wspierane są potrójne aparaty przednie i tylne, wraz z obróbką ujęć tele, bokeh i szerokokątnych. Możliwa jest też obróbka wideo w zwolnionym tempie HD do 480 kl/s. Wszystko z udziałem sztucznej inteligencji AI, która ma być obsługiwana sprawniej, niż w dotychczasowych układach serii 600. Nie zapomniano o wsparciu dla układów rozpoznawania twarzy skanujących w trójwymiarze. Nowe procesory powinny trafić do komercyjnie oferowanych urządzeń już z początkiem 2019 roku.

Na podstawie informacji Qualcomm; czytane: 1092 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!