R E K L A M A

Szansa na tańsze iPhone'y - ale jest pewien haczyk

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. CK Mediator

Na razie smartfony z drugiej ręki nie są w Polsce zbyt popularne, ale może się to niebawem zmienić za sprawą CK Mediatora, który do swojej oferty wprowadza iPhone'y odnowione przez francuską firmę Remade.

Obecnie coraz więcej osób woli kupić telefon premium z drugiej ręki w niższej cenie, niż płacić znacznie więcej za najnowszy model. Jeżeli chodzi o sprzedaż urządzeń odnawianych (poddanych tzw. procesowi refurbishu) to, jak wskazuje raport Counterpoint, rynek zdominowany jest w 80% przez dwie marki - Apple i Samsunga - przy czym ta pierwsza cieszy się większą popularnością między innymi ze względu na długi okres wsparcia aktualizacji. Telefony z najwyższej półki, nawet te trochę starsze, gwarantują dobrą jakość i wydajność, która w bezpośredni sposób przekłada się na przyjemność z ich użytkowania.

Remade to firma założona w 2001 roku, która zajmuje się kompleksowym procesem odnawiania urządzeń. Francuzi jednocześnie inwestują w rozwój ośrodka badawczego i udoskonalanie technologii odświeżania sprzętu. Firma zatrudnia obecnie ponad 450 specjalistów, ale do końca roku pracować ma łącznie 750 osób.

Odnowione iPhone'y są nie tylko dokładnie testowane, ale w każdym modelu diagnozowana jest płyta główna, obudowa podlega anodyzacji, czyli uzupełnieniu mikroubytków, a do systemu specjaliści z Remade wgrywają najnowsze dostępne aktualizacje iOSa. W każdym telefonie poddanym procesowi refurbishu sprawdza się poprawność funkcjonowania ponad trzydziestu elementów, w tym: głośników, kamer, mikrofonów, przycisków, ekranu, złącza ładowania i komunikacji, czujników zbliżeniowych, barometru, żyroskopu czy czytnika kart SIM.
Jak podkreśla Dariusz Grabowski, prezes CK Mediator: "Chcemy zaoferować wszystkim wielbicielom Apple telefony, które nie tylko będą w 100% sprawne, ale objęte dwuletnią gwarancją i naprawą w ciągu trzech dni lub wymianą na sprawne urządzenie. Nie zapominajmy też, że smartfony dostarczone będą wraz z pełnym pakietem nowych akcesoriów: ładowarką, słuchawkami oraz kablem komunikacyjnym".

CK Mediator planuje wprowadzić do oferty iPhone'y nie tylko w standardowych kolorach, ale również w nowych, przygotowanych specjalnie przez markę Remade takich jak: elektryzujący pomarańcz, różowy grejpfrut czy koralowy zielony. Jest to niewątpliwie ciekawe rozwiązanie, w szczególności dla tych miłośników Apple, którzy poszukują pełnowartościowych urządzeń klasy premium w nieco niższej cenie.

Niestety, na razie nie podano szczegółowego cennika odnowionych urządzeń, nie sposób zatem ocenić, na ile oferta ta będzie atrakcyjna. Odświeżone smartfony będą z pewnością tańsze od nowych - i to właśnie cena przesądzi moim zdaniem o powodzeniu polskiego debiutu Remade. Jak dotąd, urządzenia z oferty tej marki oferowały niektóre supermarkety - jest zatem szansa, że teraz pojawią się w jeszcze szerszej dystrybucji. Jeśli okażą się zdecydowanie tańsze, a jakość odnowienia okaże się taka, jak obiecuje Remade, możemy zyskać szansę na zakup telefonu Apple w rozsądniejszej, niż zazwyczaj cenie.

Na podstawie informacji Węc PR; czytane: 2640 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!