R E K L A M A

Aktualizacja systemu iOS - statystyki Apple'a

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
fot. Apple

Google zaprezentował swój nowy system w sierpniu i obecnie nie jest on zainstalowany nawet na 0,1% urządzeń. Apple pokazał iOS 12 niecały miesiąc temu - i już ma go ponad połowa urządzeń tego producenta.

17 września 2018 Apple oddał użytkownikom finalną wersję systemu iOS 12 i w ciągu niecałego miesiąca zainstalowało ją (na kompatybilnych urządzeniach) aż 53% użytkowników - Google może tylko marzyć o takim wyniku. Dodajmy, że Apple do statystyk wlicza urządzenia zaprezentowane od września 2014, gdy tymczasem smartfony z Androidem po dwóch latach nie mają co liczyć na wsparcie i najnowsze wersje systemu od Google'a. Jeśli liczyć wszystkie mobilne sprzęty Apple'a, iOS 12 zainstalowana na połowie z nich, zaś na 39% znajduje się iOS 11.


Nie od dziś wiemy, że Google ma duży problem z fragmentacją Androida, a przez rozproszenie dystrybucji na liczną rzeszę producentów i tysiące urządzeń najnowsza dystrybucja systemu, która pojawiła się na początku sierpnia 2018, nie jest nawet ujmowana w statystykach (tj. jest zainstalowana na mniej niż 0,1% urządzeń), a i poprzednia nie radzi sobie szczególnie dobrze - nie jest nawet na 20% urządzeń.

Na podstawie Apple; czytane: 1268 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!