R E K L A M A

To definitywny koniec urządzeń z Windows Phone

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak
Koniec ze smartfonami z Windows Phone w oficjalnym sklepie Microsoftu
Koniec ze smartfonami z Windows Phone w oficjalnym sklepie Microsoftu
fot. Microsoft

Windows Phone był interesującym pomysłem, ale nie zyskał popularności wśród użytkowników (ani deweloperów). Microsoft przez lata, wraz z kolejnymi wersjami, usiłował zaskarbić sobie serca posiadaczy komórek, ale w końcu dał sobie spokój. Teraz ostatnie jego produkty znikają ze sklepów.

Przychodzą wam do głowy jakieś smartfony, które mają system operacyjny od Microsoftu? Już od dawna nowe modele z Windows Phone nie pojawiały się na rynku, ostatnim miejscem, gdzie można było kupić niedobitki był oficjalny sklep Microsoftu. Do wyboru był model HP Elite x3 oraz Alcatel Idol 4S. Teraz widnieją one co prawda na liście produktów, ale jest informacja o braku tych modeli na stanie - i nie ma szans, że się to zmieni. To już definitywny koniec Windows Phone i pracujących pod jego kontrolą smartfonów. Ale spójrzmy prawdzie w oczy - nikt za nimi nie będzie tęsknił...

Na podstawie informacji MobileScout; czytane: 3172 razy.

Opublikowane:
Autor: Jolanta Szczepaniak

Ten artykuł skomentowano już 10 razy.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 11.
Zobacz wszystkie
63,6% 
 0,0% 
 36,4% 
Tester
Ja nie tęsknię za Androidem, ale za Windowsem to już tak. Obecnie posiadam Blackberry Classic i jak dla mnie jest to najlepszy telefon jaki miałem. Nie chodzi mi o jego parametry, bo tu znajdę całą stertę iPhonów, Samsungów, itd. Chodzi o system operacyjny. Niestety Blackberry OS idzie w niepamięć tak jak Windows. Szkoda, szkoda, szkoda :( Niestety przez to jestem ZMUSZANY do obcowania z czymś co mi zupełnie nie pasuje - czytaj z Androidem
.pila.vectranet.pl | 02 May 2018, 14:05
Psion
Ja będę tęsknić z innego powodu, mam lumię 950 XL, robi lepsze zdjęcia od iPhone 7 plus i Samsung S8 (oba miałem, porównywałem), szczególnie w nocnych zdjęciach to widać. Niestety zdjęcia to nie wszystko. Sądzę, że Microsoft, źle podszedł do tego od samego początku. W zasadzie to zachował się jak Nokia.
.dynamic.gprs.plus.pl | 22 Apr 2018, 09:04

Maliek
Ja będę tęsknił. Używam Lumię 640 z Windows 10. System się nie zacina się, po aktualizacji działa tak samo szybko jak przed. Dużo możliwości ustawień, szyba po trzech latach ma bardzo mało rys, bateria cały czas trzyma.
.dynamic.gprs.plus.pl | 22 Apr 2018, 07:04
bodziofoto
Od kilku lat używam fonków z Androidem. Obecnie Mate 10 Pro. Natomiast telefonów z Windowsem na telefony od kiedy się pojawił w Nokiach. (A Nokie od zawsze ;) ) Obok Mate leży ostatni taki sprzęt. Sprzed dwóch lat. Nabytek z Auchan. Lumia 950 XL DS. A w szufladzie jeszcze jest Lumia 730 DS :). Dotąd nie jestem pewien czy to nadal nie Lumia 950 robi lepsze zdjęcia niż, jeszcze niedawny król fotografowania, Mate 10 Pro. Przynajmniej w przyzwoitych warunkach oświetlenia. W gorszych Mate jest lepszy. W końcu f 1,6 a f 1,9 to wielka różnica. Szczególnie gdy obiekt w jakimś ruchu. No bo aparat (telefon) zawsze można podeprzeć. Windows zaczął mnie denerwować gdy Yanosik (m.in.) zaczął się "wywalać". Przez jakiś czas jeszcze wierzyłem w kolejne aktualizacje oprogramowania systemu aż wreszcie przestałem. W ostatniej Lumii drażniło mnie jeszcze to, że bardzo się nagrzewała i krótko trzymała bateria. Z trudnością jeden dzień. Przy całkiem skromnym używaniu. Odwrotnie Lumia 730. Ta to i dwa dni dała radę. I się nie nagrzewała. A też robiła (i robi) bardzo przyzwoite zdjęcia. Teraz "zakochałem" się w Huawei Mate 10 Pro. Mam go już prawie dwa miesiące i cenię chociaż jeszcze nie przestawiłem się do końca co do zdjęć, które można wykonać z użyciem jego fotoaparatu. Ogólnie jest bardzo oki chociaż nieco brakuje mi możliwości bezprzewodowego ładowania. Na szczęście bateria bije na głowę tę z 950ki więc tak co drugą noc podłączam do ładowarki. Jest oki :)
.151.141.111 | 22 Apr 2018, 06:04

tom dev
Posiadam Lumię 550 od jej premiery i nie będę tęsknić. Jedynie czego mi brakuje w Androidzie to tej ogromnej ilości szczegółowych ustawień w Windowsie 10 Mobile ale jak mam patrzeć pod każdy aspekt to mój Samsung Galaxy Note 3 ze starym Androidem 5.0 jest o niebo lepszy i szybszy od Lumii 550. Może dlatego, bo nie porównuję go do Lumii 950? W sumie cieszę się, że nie skusiłem się na drogi model.
.146.67.53.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl | 21 Apr 2018, 12:04
Jonatik
Ja też będę tęsknić..Używam od kilku lat. Jest prostszy i niezawodny w porównaniu do Androida.
Drugi telefon mam z Androidem dlatego mogę porównać oba systemy. Aby osiągnąć ten sam cel na Androidzie trzeba wykonać kilka operacji..Męczące!
.adsl.inetia.pl | 21 Apr 2018, 07:04
grzesiek
Nikt? Ja będę tęsknił, niestety musiałem już odłożyć swoją niezniszczalną lumie 635, aplikacji coraz mniej. Tydzień temu przesiadłem się na xiaomi które już powędrowało do serwisu.
.146.34.139.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl | 21 Apr 2018, 07:04
TG2960
Wszyscy tak wieszają psy win, a jednocześnie z uśmiechem na ustach korzystają z z aplikacji windosowskich dostosowanych do japka czy lobota. Używam nieprzerwanie od wyjścia Linii 920, która przyleciała do mnie z Australii. Obecnie Lumia 930, LG G4 i iP7, więc mam porównanie. WP to najlepszy system. Kto używał (dłużej niż pół roku) ten wie o co chodzi. Pozdrawiam ziołami z WP.
.play-internet.pl | 21 Apr 2018, 06:04
Igorgda
Nie zgadzam sie ze nikt za tymi telefonami nie bedzie tesknil. Sam ciagle uzywam Lumi 640 i znam wiele osob ktore cenia i uzywaja windowsfony. Lumia przewyzsza wszystkie znane mi smartfony doskonalym zasiegiem ( chociaz to nie zasluga MS ale Noki) i dziala bardzo plynnie na procesorze na ktorym android mialby wielkie problemy. Zoptymalizowanie windowsa mobile pod sprzet mobilny wyprzedza o kilka generacji androida. A wiem co mowie , zawodowo uzywam androida instalujac klientom aplikacje do zarzadzania automatyka budynkowa wiec troche ich juz poznalem. Z androida moge tylko polecic BB Key One . Sam uzywam go 10 miesiecy i jestem bardzo zadowolony chociaz jak juz pisalem zasieg w porownaniu z Lumia sie nie unywa. Pozdrawiam.
.neoplus.adsl.tpnet.pl | 20 Apr 2018, 23:04
Dawid
Ja będę tęsknił...