R E K L A M A

Synaptics ma czytnik papilarny w ekranie. Kto pierwszy go zastosuje?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Czytnik Clear ID w akcji
Czytnik Clear ID w akcji
fot. Synaptics na Twitterze

Wczoraj, pisząc o Galaxy S9, wspomniałem o tym, że firma Synaptics rozpoczęła produkcję czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranami smartofonów. Wracamy do tematu, na wypadek, gdyby komuś z was wczoraj umknął.

Pisząc o Galaxy S9, wspominałem, że telefon będzie miał być może czytnik papilarny na tyle obudowy - na co wskazuje instrukcja prozdrowotnej aplikacji. Wraz z informacją o nowym dziele Synaptics odżyły jednak nadzieje na to, że Galaxy S9 będzie pierwszym telefonem z czytnikiem w ekranie - szczególnie, że Synaptics pisze o integracji z wyświetlaczami OLED, których głównym dostawcą jest właśnie Samsung.

Sęk w tym, że Synaptics nie pisze, kto pierwszy zastosuje ich czytnik, oznaczony Clear ID FS9500. Mowa jedynie o producentach z pierwszej piątki. A oprócz Samsunga jest w niej jeszcze Apple (które jednak lansuje teraz FaceID) i Huawei, który z kolei opanował do perfekcji działanie tradycyjnych, płytkowych czytników. A kto oprócz nich? Chińczycy! Zależnie od tego, jak liczymy pierwszą piątkę producentów, można do niej zaliczyć jeszcze Oppo, Xiaomi i Vivo.

I to właśnie ostatnią z wymienionych firm - w odróżnieniu od większości kolegów i koleżanek z branży - obstawiałbym jako "pewniaka" do palmy pierwszeństwa z czytnikiem w ekranie. Przypomnijmy - pierwsze pogłoski o tym, że Vivo ma telefon z czytnikiem w ekranie pojawiły się jeszcze w czerwcu. Później na targach MWC w Szanghaju pokazano działający prototyp, a nawet opublikowano film pokazujący działanie czytnika. Co prawda, informowano wówczas, że za czytnikiem w telefonie Vivo stoi Qualcomm - ale przez kilka miesięcy mogło się to przecież zmienić. Szczególnie, że opisywany czytnik działał tak, jak wspominany dziś czytnik od Synaptics - wymagał przyłożenia palca w określonym miejscu ekranu. Warto też spojrzeć na zdjęcie opublikowane przez Synaptics na Twitterze. Widać tam telefon w maskującym pokrowcu. Czy przypomina wam on Samsunga? Zegar Always On Display może być mylący...

Dlatego też wciąż podejrzewam, że spełni się plotka, mówiąca o tym, że pierwszym telefonem ze skanerem papilarnym wtopionym w ekran zostanie Vivo Xplay7, o którym donosiłem wam w październiku. Jak myślicie? Trafiłem, czy jestem w błędzie - i wyścig wygra jednak Samsung...?

Na podstawie informacji Synaptics; czytane: 2668 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!