R E K L A M A

Galaxy S9 bez ekranu 21:9, za to Galaxy X - z dwoma

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Samsung Galaxy S9 w wizji fana marki
Samsung Galaxy S9 w wizji fana marki
fot. GalaxyClub

Dotarły do nas kolejne pogłoski na temat nowych Samsungów. W przypadku Galaxy S9 tracimy nadzieje na ekran 21:9, zaś w Galaxy X - na elastyczny wyświetlacz.

W przypadku Galaxy S9 krążyły plotki, jakoby telefon miał mieć wyświetlacz o proporcjach boków 21:9, co przełożyłoby się na wysoki współczynnik screen-to-body, sięgający 90%. To prawdopodobnie sprawdzi się tylko w połowie. Stosunek powierzchni ekranu do całego frontu telefonu rzeczywiście może sięgnąć 90%, ale zostanie to osiągnięte poprzez dalsze zwężanie ramek, a nie rozciągnięcie wyświetlacza poza obecne proporcje, czyli 18:9. Tak przynajmniej twierdzi godne zaufania źródło, na które powołuje się Galaxy Club.

Z kolei informacje na temat Galaxy X mają pochodzić z wniosku patentowego, złożonego przez Samsunga w World Intellectual Property Organization (WIPO). Wniosek opisuje składane urządzenie z dwoma dużymi wyświetlaczami i metalowym elementem pomiędzy nimi. Element ten pozwala składać telefon na różne sposoby i zawiera w sobie anteny, dzięki czemu nie wpływa negatywnie na utrzymywanie zasięgu sieci.

Ekrany można składać do środka urządzenia, można ich również używać jednocześnie, jako jednego, dużego wyświetlacza. Szkice wskazują jednak, że wyświetlacze raczej nie są połączone, nie ma zatem elastycznego elementu pomiędzy nimi. Oczywiście wniosek niekoniecznie musi dotyczyć Galaxy X - ale chyba z wolna możemy porzucać marzenia o elastycznym smartfonie... Czy tak będzie w rzeczywistości - przekonamy się być może już podczas styczniowych targów CES - są spore szanse, że to właśnie tam odbędzie się pierwsza publiczna prezentacja Galaxy X. A Galaxy S9 - poznamy nieco później.

Na podstawie informacji GalaxyClub, LetsGoDigital; czytane: 7597 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
0,0% 
 0,0% 
 100,0% 
M
Akurat obecną proporcją jest 18,5:9
.63.85.1 | 08 Dec 2017, 10:12