R E K L A M A

iPhone najpopularniejszą marką 2017 według Flickr

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
Najpopularniejsze marki 2017 na Flickr
Najpopularniejsze marki 2017 na Flickr
fot. Flickr

Z zestawień serwisu Flickr wynika, że użytkownicy serwisu najchętniej w 2017 roku dzielili się zdjęciami robionymi dzięki smartfonom Apple.

Koniec roku to okres, kiedy popularne staja się wszelkie zestawienia. Flickr podsumowując działalność swoich użytkowników podał przede wszystkim informację, że ich połowa przesyła przede wszystkim zdjęcia robione smartfonami. To znak czasów. Dawniej zrobienie zdjęcia łączyło się z zakupem i noszeniem nie tylko oddzielnego urządzenia, ale również z dodatkowym płaceniem za film i jego wywołanie. Dziś wszyscy są fotografami dzięki dostępności aparatu w każdej chwili w kieszeni. 33% użytkowników robi zdjęcia lustrzankami cyfrowymi, 12% kompaktami, a 4% bezlusterkowcami.

Wśród marek króluje Apple ze smartfonami iPhone. Na drugim i trzecim miejscu są już marki kojarzące się nieodmiennie z aparatami fotograficznymi: Canon i Nikon. A jakich iPhone'ów jest najwięcej? W zestawieniu kolejno występują: iPhone 6, iPhone 6s, iPhone 5s, iPhone 7 i 7 Plus. Dopiero na 4 miejscu pojawiają się w roli aparatów fotograficznych smartfony Samsunga: Galaxy S7, Galaxy S6 i Galaxy S5. - Na szóstym zaś smartfony Motoroli: Moto G3, Moto X, Moto G2. Na 10. miejscu znajdziemy LG G4, G3 i G2, a na jedenastym - HTC One, One M8, One M9.

Czy to naprawdę znaczy, że najchętniej w roli aparatów fotograficznych używamy smartfonów Apple? Niekoniecznie. Zestawienie dotyczy tylko jednego serwisu i sporo mówi, ale nie tyle o rynku globalnym, co o użytkownikach Flickr. Mówi być może nieco również o skłonności użytkowników Iphone'ów do dzielenia się zdjęciami w serwisach społecznościowych.

Na podstawie informacji Flickr; czytane: 1894 razy.

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!