R E K L A M A

Huawei PCE z matrycami 40 Mpx i 5-krotnym zoomem

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz
Infografika - Huawei z aparatem 40 Mpx
Infografika - Huawei z aparatem 40 Mpx
fot: @evleaks

Jeden z grafików agencji reklamowej zatrudnianej przez Huawei umieścił w swoim portfolio interesującą infografikę, która sugeruje, że Huawei może zamieść konkurencję pod dywan. Przynajmniej w dziedzinie fotografii.

Huawei Mate 10 i Huawei Mate 10 Pro Dual SIM mają podwójne aparaty fotograficzne z matrycami 20 i 12 Mpx oraz bardzo jasnymi obiektywami Leica. Oferują w niższej rozdzielczości 2-krotny zoom hybrydowy, dzięki któremu zdjęcia nie tracą na jakości jak podczas powiększenia cyfrowego. To jedne z najlepszych na rynku aparaty w smartfonach. Wczoraj premierę miał Honor View 10 (na Dalekim Wschodzie - Honor V10) dysponujący podwójnym aparatem z matrycami 20 + 16 Mpx. Obiektywy co prawda mają niższą niż w przypadku serii Mate 10 światłosiłę, ale i tak zapowiada się atrakcyjny fotograficznie smartfon, którego niestety nie kupimy łatwo w Polsce.

Evan Blass z @evleaks znalazł bardzo interesującą grafikę, która sugeruje, że Huawei niekoniecznie zadowoli się obecnymi osiągnięciami i być może sięgnie jeszcze wyżej w wyścigu o najlepszy zestaw fotograficzny w smartfonach. Jeden z grafików agencji zatrudnionej przez Huawei umieścił w swoim portfolio grafikę, która może zapowiadać przełom technologiczny. Plansze informują o:

  • 3-obiektywowym zestawie tylnych aparatów, z których jeden ma matrycę 40 Mpx
  • 5-krotnym zoomie hybrydowym
  • przednim aparacie do selfie z matrycą 24 Mpx
  • jasnych i ostrych zdjęciach nocnych robionych bez używania statywu
  • AI błyskawicznie rozpoznającej rodzaj sceny i dopasowującej odpowiednio parametry - to znamy z już dostępnych urządzeń

Wbrew pozorom 40-megapikselowa matryca nie jest niczym nowym - wystarczy przypomnieć sobie czujniki stosowane w smartfonach Nokia 808 Pure View, czy Nokia Lumia 1020. Duża matryca daje bardzo duże możliwości manipulowania obrazem - choćby powiększenia robionego na zasadzie wycinka o niższej rozdzielczości. To nie jest prawdziwe powiększenie, ale takie wrażenie sprawia. Jeśli dołożymy do tego drugi aparat z obiektywem tele - możliwości znacznie się powiększają. 5-krotny zoom hybrydowy przy takiej konfiguracji sprzętowej jest czymś jak najbardziej realnym. Można będzie mieć niezłe powiększenie bez zoomu optycznego.

Nie do końca wierzę w jasne zdjęcia nocne bez statywu. Nawet jasne obiektywy porządnych aparatów potrzebują statywu przy zdjęciach nocnych. Wierzę natomiast, że można nieco poprawić jakość zdjęć nocnych w smartfonach.

AI w smartfonach Huawei już jest. Działa podczas rozpoznawania obiektu, któremu robimy zdjęcie - nie jest to zatem nic nowego. Większa matryca z przodu też nie jest niczym niemożliwym.

Jedyną realistyczną przeszkodą do podbicia konfiguracji aparatów według powyższego wzoru może być końcowa cena produktu. Na tle konkurencji Huawei i tak wypada nieźle sprzedając Mate 10 Pro Dual SIM za 3,5 tys. zł. Lepsze komponenty to dodatkowe wydatki - i w rezultacie wzrost ceny w sklepach. Niemniej gdyby taka operacja producentowi wyszła i powstałby lider na rynku, reszta konkurencji musiałaby go gonić - a tym samym również podwyższać i tak już wysokie ceny.

Wysokich cen nie lubię, ale nie mam nic przeciwko jeszcze lepszym aparatom w smartfonach. A co Wy na to? A przy okazji: materiał źródłowy po publikacji Blassa został natychmiast usunięty z konta grafika. Czyżby ta plotka nie była wyłącznie plotką?

Na podstawie informacji @evleaks; czytane: 3384 razy.

Opublikowane:
Autor: Jacek Filipowicz

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!