R E K L A M A

Xiaomi Mi 7 - jaki będzie?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
fot. Xiaomi

Pora zacząć plotkowanie na temat przyszłorocznego flagowca Xiaomi, czyli Xiaomi Mi 7. Na razie nie ma konkretów - ale jest już pewien zarys "oczywistych" elementów, jakie znajdą się w nowym modelu.

Na razie domniemana specyfikacja Xiaomi Mi 7 przypomina raczej "zbiór życzeń", niż konkretny wykaz danych telefonu - niemniej pewnych rzeczy właściwie możemy być już pewni.

Xiaomi Mi 7 niemal na pewno otrzyma wyświetlacz o proporcjach 18:9. Xiaomi podpisało ponoć kontrakt z Samsungiem - i to on ma dostarczyć OLED-owe matryce do Mi 7. Ekran może mieć 6-calową przekątną, ale nie spodziewajmy się rozdzielczości większej, niż Full HD+. Podobnie, chyba nie możemy liczyć na zaawansowane, trójwymiarowe rozpoznawanie twarzy, powinna natomiast pojawić się technologia bezprzewodowego ładowania baterii. Pojemność akumulatora raczej jednak nie wzrośnie i będzie oscylować wokół 3350 mAh z obecnego flagowca.

Można podejrzewać, że zajdą zmiany w aparatach fotograficznych. Xiaomi zapewne ulepszy oprogramowanie i algorytmy przetwarzania obrazu, ale rozdzielczość aparatów nie przekroczy raczej 16 megapikseli. Możemy za to liczyć na jasny obiektyw w przynajmniej jednym z nich - f/1.7 to właściwie pewnik. Mówi się, że jednostką centralną nowego Xiaomi zostanie nowy Snapdragon 845, który otrzyma do towarzystwa przynajmniej 6 GB RAM-u. Pewne zmiany zajdą też zapewne w stylizacji, a cenę Mi 7 szacuje się na 2699 juanów, czyli niecałe 410 dolarów czy 1470 zł.

Na podstawie informacji MyDrivers; czytane: 9960 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł skomentowano już 1 raz.
Zobacz najnowsze opinie lub dołącz do dyskusji i dodaj opinię!
Dodaj swoją opinię!
R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1.
100,0% 
 0,0% 
 0,0% 
IPPI
Zbierając wszystkie dotychczasowe informacje znajdziemy świetny telefon - nie zapominając, że specyfikacja się różni zależnie od źródła. Można to zauważyć np przy Aparacie czy baterii:
-Jedne źródła podają 12 MP, 16 MP, a inne nawet 19 MP, 20- w co wątpię, chociaż byłaby to miła niespodzianka!- oczywiście podwójny aparat i dioda oświetlająca ( np w konfiguracji 16 MP + 16 MP z f/1.7).
- bateria od 3350 mAh do 3500 mAh (zależnie od wersji), gdzie indziej wspominają o 3999 mAh
-czytnik lini papilarnych w ekranie na przodzie, ?Face ID? - osobiście preferuję czytnik, a miejsce dla mnie nie ma znaczenia, chociaż większość użytkowników wolałaby go na przodzie.
-większość źródeł mówi o 6,01-calowym ekranie o formacie 18:9, którego producentem będzie Samsung (Super AMOLED), rozdzielczość ma być nie mniejsza niż 2160×1080. A różną wielkość zależnie od wersji ( xiaomi mi 7 i 7 plus )
-procesor ma być Snapdragon 845 i ponoć ma być do wyboru ilość pamięci ram - najwiecej pisze się o 6/8 ramach oraz 64/128 GB operacyjnej, a nawet o 256 GB!
- szybkie ładowanie oraz bezprzewodowe
-obudowa szklana z metalowymi stawkami - szkło gorilla glass 5
- Andoroid 8 oreo z nakładką MIUI9
-Cena to Ok. 1500 zł
Wszystko mi się podoba, ale czy nie oczekujemy zbyt dużo szczególnie w tej cenie?
Ja skrycie liczę na dobrą wydajność, lepszy aparat, czytnik lini papilarnych i na coś przełomowego oraz świeżego.
.215.171.145.getinternet.no | 29 Dec 2017, 21:12