R E K L A M A

Samsung Galaxy S9 - producent pokrowców ujawnił wygląd telefonu?

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Ile pokrowiec mówi o telefonie?
Ile pokrowiec mówi o telefonie?
fot. BGR

Jednymi z pierwszych, którzy poznają wygląd nowych telefonów są producenci pokrowców. Otrzymują oni atrapy odzwierciedlające wymiary i kształt telefonów, by przygotować produkty na czas premiery. Czasem coś "wycieknie"...

Tak jest i w przypadku Samsung Galaxy S9, choć nie mogę oprzeć się wrażeniu, że przeciek jest kontrolowany i ma na celu promowanie marki pokrowców. Tym niemniej, z kronikarskiego obowiązku postanowiłem odnotować tą informację. Przeciek pochodzi z firmy Ghostek i obejmuje ujęcie rzutów Galaxy S9 w pokrowcu o wzmocnionej konstrukcji. Futerał dość szczelnie otula telefon, ale i tak da się dostrzec kilka detali.

Widać, że telefon będzie zbliżony wyglądem do Galaxy S8. Zachowany zostanie rozciagnięty wyświetlacz z wąską ramką i zaokrąglonymi brzegami, swego położenia nie zmienić również przyciski włącznika i głośności. Pod tymi ostatnimi znajdzie się jeszcze klawisz asystenta Bixby. Wygląd pokrowca sugeruje ponadto, że telefon będzie miał porty USB i minijack na dolnej ściance, na której znajdzie się także głośnik.

Najwięcej dzieje się z tyłu. Pojawi się tam podwójny aparat fotograficzny z obiektywami umieszczonymi pionowo nad sobą, zaś pod aparat trafi płytka czytnika linii papilarnych. Rozmieszczenie rzeczonych elementów odpowiada z grubsza temu, jakie znamy z wcześniejszego przecieku - choć da się zauważyć inne położenie panelu z czujnikami i diodą LED. Proponuję jednak nie traktować wizji Ghosteka jako ostatecznej, gdyż, jak stwierdziłem wcześniej - jej pojawienie się może być jedynie efektem promocji pokrowców. Zwracam też uwagę na podobny przeciek z początku tego roku. Dotyczył on Galaxy S8 i również pochodził z firmy Ghostek - tak, jak dzisiejszy. Popatrzcie na zdjęcia i oceńcie sami, czy fotki telefonu w pokrowcu znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Nie do końca, prawda? Dlatego i do dzisiejszych - proponuję - podchodźcie z ciekawością, ale i sporą dozą rezerwy.

Mimo wszystko to, że Galaxy S9 otrzyma podwójny aparat fotograficzny - jest niemal pewne. Potwierdza to m.in. serwis Business Korea, który pisze, że do Galaxy S9 trafią nowe moduły fotograficzne z trójwarstwową matrycą, zdolne rejestrować filmy w prędkości 1000 klatek na sekundę. Niestety, serwis zwraca uwagę, że pociągnie to za sobą wzrost ceny telefonu, ze względu na wyższy koszt komponentów. Business Korea podaje ponadto, że Galaxy S9 ma zadebiutować podczas targów MWC i będzie wyposażony w nowy procesor Snapdragon 845 lub Exynos 9810 oraz nowy interfejs, wykorzystujący funkcje związane ze sztuczną inteligencją i sieciami neuronowymi. Telefon ma powstawać w dwóch wersjach (z ekranem 5,8 i 6,2 cala), ale - co ciekawe - układ rozpoznawania twarzy, jaki do nich trafi, nadal ma pracować w trybie 2D.

Na podstawie informacji BGR i Business Korea; czytane: 6284 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!