R E K L A M A

Asus Zenfone 4 - europejska premiera

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski
Arena wydarzeń
Arena wydarzeń
fot. Adam Łukowski/mGSM.pl

W Rzymie odbyła się dziś europejska premiera nowej rodziny smartfonów Asusa - Zenfone 4. Zaprezentowano kilka nowych modeli, a imprezę uświetnił występ Boba Sinclaira. Głównym gwiazdorem był jednak Zenfone...

Podstawowym, wyjściowym modelem z nowej rodziny jest oczywiście Asus ZenFone 4 ZE554KL, który został wyposażony w 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD oraz ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 630, wspomagany układem Adreno 508 i pamięcią operacyjną o pojemności 4 GB. Na liście wyposażenia mamy również 64 GB pamięci wbudowanej, gniazdo na kartę microSD do 2 TB w hybrydowym slocie oraz akumulator o pojemności 3300 mAh.

Telefon jest wyposażony w podwójny aparat fotograficzny z matrycami o rozdzielczościach 12 i 8 megapikseli. Główny przetwornik ma czteroosiową stabilizację optyczną i obiektyw f/1.8, zaś pomocnicza matryca ma optykę szerokokątną o polu widzenia 120 stopni. Przedni aparat ma natomiast 8 megapikseli i obiektyw f/2.0. Asus ZenFone 4 otrzymał także 24-bitowy przetwornik dźwięku z DTS, Bluetooth 5.0 i hybrydowy dualSIM.

Firma zaprezentowała również model Asus ZenFone 4 Max, który - nieco wbrew nazwie - jest pozycjonowany nieco niżej i wcale nie ma większego ekranu, niż model podstawowy. Ma za to duży akumulator, o pojemności aż 5000 mAh. To, w połączeniu z prostym wyświetlaczem HD i niewysilonym procesorem Snapdragon 425, wspomaganym przez 2 GB RAM-u, stanowi obietnicę imponujących czasów działania bez konieczności ładowania baterii. ZenFone 4 Max ma także podwójny aparat fotograficzny z tyłu (13+5 Mpx) oraz przedni aparat o rozdzielczości 8 megapikseli.

To jednak nie koniec nowości z rodziny Zenfone 4. Trafiły do niej również modele z serii Selfie - ZenFone 4 Selfie i Selfie Pro - których nazwa dość dobitnie podkreśla najistotniejszy element wyposażenia.

Asusa ZenFone 4 Selfie i Selfie Pro wyróżniają się podwójnymi aparatami fotograficznymi z przodu. Zgodnie z nazewnictwem, model Asus ZenFone 4 Selfie ma nieco prostszy układ złożony z matryc o rozdzielczościach 20 i 8 megapikseli, zaś w modelu Selfie Pro znajdziemy matryce o rozdzielczościach 24 i 5 Mpx. Unikalną cechą obu smartfonów jest także aparat tylny - w odróżnieniu od przednich, jest on standardowy, pojedynczy i 16-megapikselowy.

Choć oba modele mają wiele cech wspólnych, postarano się jednak je zróżnicować. Oba mają 5,5-calowe ekrany, ale o innych rozdzielczościach. Asus ZenFone 4 Selfie ma matrycę HD IPS, zaś Selfie Pro - Full HD AMOLED. Różnią się także procesorami: Asus ZenFone 4 Selfie ma Snapdragona 430, zaś Selfie Pro - Snapdragona 625. Pozostałe elementy wyposażenia są już jednakowe w obu modelach. W specyfikacji znajdujemy akumulatory o pojemności 3000 mAh, po 4 GB RAM-u i po 64 GB pamięci wewnętrznej, oczywiście z możliwością rozbudowy kartą microSD.

Do dystrybucji w Polsce trafią na początek dwa modele. Ceny telefonów w Polsce wyniosą:

Wisienkę na torcie stanowi natomiast Asus ZenFone 4 Pro, stanowiący najwyżej pozycjonowany telefon nowej rodziny. Ma wyświetlacz o tym samym rozmiarze i rozdzielczości, co ZenFone 4, ale wykonany w technologii AMOLED. Sercem tego modelu jest ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835, zestawiony z 6 GB RAM-u i grafiką Adreno 540. Pamięć wewnętrzna może mieć 64 lub 128 GB, nie zabrakło też gniazda na microSD, zaś zasilanie zapewnia akumulator o pojemności 3600 mAh. Również i w tym modelu mamy 24-bitowe audio, natomiast aparaty fotograficzne są jeszcze lepsze, niż w ZenFone 4. Przedni ma 8 megapikseli i obiektyw f/1.9, natomiast tylny jest podwójny, z matrycami o rozdzielczościach 12 i 16 megapikseli. Aparat może wykonywać zdjęcia z dwukrotnym bezstratnym zoomem, kolejny raz mamy zatem do czynienia z obiektywami o różnych ogniskowych.

Poinformowano również, że smartfony serii Zenfone 4 otrzymają aktualizację do Androida Oreo. Co więcej, aktualizacja obejmie także modele Asus Zenfone 3.

Materiał własny; czytane: 3298 razy.

Opublikowane:
Autor: Adam Łukowski

Ten artykuł nie ma jeszcze opinii. Bądź pierwszy i zapoczątkuj dyskusję!
Dodaj swoją opinię!
Pobieram dane...
R E K L A M A

 Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

 Dodaj swoją opinię!