Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 298 marek  |  14 844 telefony  |  193 019 opinii  |  1 060 testów  |  4 563 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

21.09.2017

Google nie przejmuje HTC, ale podpisuje umowę za 1,1 miliarda

Google Pixel
Google Pixel

Google i HTC podpisały warte 1,1 miliarda dolarów porozumienie o współpracy. Zgodnie z umową grupa pracowników HTC - z których większość i tak pracowała na rzecz Google przy rozwijaniu serii Pixel - dołączy do Google.

HTC zarobi na tej umowie sporo pieniędzy - i to w gotówce, ale przeniesienie pracowników to tylko część porozumienia. Dodatkowo Google otrzyma niewyłączną licencję na korzystanie z własności intelektualnej HTC - a zatem prawdopodobnie z dokumentacji i patentów. To zgrabne podsumowanie dotychczasowej współpracy firm i szansa dla HTC na spory zastrzyk gotówki, który przyda się choćby przy dalszym rozwijaniu gogli VR - Vive. Może dzięki temu nieco szybciej uzyskamy ich bezprzewodową wersję.

Ważna informacja jest taka, że HTC nie zaprzestanie oczywiście projektować, produkować i sprzedawać własnych smartfonów, a Google siłą rzeczy będzie miało znacznie większy wpływ na swoje kolejne urządzenia.

Finalizacja transakcji będzie miała miejsce prawdopodobnie w przyszłym roku. Chyba niepotrzebnie bałem się, że HTC skończy jak Nokia pod rządami Microsoftu.

Na podstawie informacji HTC; czytane: 2393 razy.

Autor:
Jacek Filipowicz

Inne Aktualności

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 100,0% 

Piotr
No cóż Jacku, jednak Google i HTC z polskiego zarządzania czytali nasze komentarze i właśnie ja z momentem kiedy Microsoft przejął Nokie przypuszczałem że tak samo może skończyć HTC, bo nie ukrywajmy - już wtedy HTC miało kłopoty finansowe.
.dynamic.gprs.plus.pl | 21 wrz 2017, 15:09
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 100,0% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu