Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 727 telefonów  |  192 111 opinii  |  1 054 testy  |  5 154 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

13.09.2017

Nokia 9 ujawnia swe dane w benchmarku

Nokia 9 w GFX Bench
Nokia 9 w GFX Bench

Premiera Nokii 8 już za nami, telefon doczekał się już nawet recenzji, pora zatem pomówić o kolejnym modelu Nokii. W GFX Bench odnotowano pojawienie się Nokii 9.

Dane podawane przez benchmark są nieco dziwne. Wygląda na to, że mogą powstać dwa warianty tego telefonu, różniące się przekątną ekranu - choć ja raczej obstawiałbym błąd benchmarku. Ale do rzeczy. Tabela wskazuje, że Nokia 9 ma wyświetlacz o rozdzielczości 1440x2560 pikseli i przekątnej 5,2 albo 5,3 cala. Trochę mało, by mówić o dwóch wariantach telefonu - ale kto wie, może jeden będzie bezramkowcem, a drugi nie...?

Na szczęście pozostałe informacje nie wywołują już wątpliwości. Nokia 9 ma ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 835 z zegarem 2,4 GHz, zestawiony z 4 GB pamięci operacyjnej i układem graficznym Adreno 540. Wyposażenie uzupełnia pamięć wewnętrzna 64 GB, z której użytkownikowi pozostaje 51 GB. Telefon ma ponadto NFC, żyroskop i 12-megapikselowy przedni aparat fotograficzny z możliwością nagrywania filmów UHD. Co ciekawe, tylny aparat ma - według benchmarku - podobne parametry, ale tu zwracałbym uwagę na fakt, iź GFX Bench ma problemy z rozpoznawaniem podwójnych aparatów. Albo podaje dane głównego "oczka", albo myli dodatkową matrycę tylną z przednią - i tak może być w tym przypadku - choć oczywiście nie musi. Zaznaczę jedynie, że we wcześniejszych pogłoskach pojawiały się informacje o podwójnym aparacie z tyłu.

Benchmark ma również wątpliwości w kwestii systemu - podaje, że Nokia 9 ma Androida 7.1.1 Nougat albo 8.0.0 Oreo. Możliwe zatem, że telefon zadebiutuje z Nougatem, a Oreo otrzyma później, albo po prostu testowano równe wersje telefonu, a jego ostateczny kształt (wraz z rozmiarem ekranu) nie jest jeszcze przesądzony. Warto przypomnieć, że Nokia 9 pojawiła się wcześniej w benchmarku Geekbench. Tam, poza wersją z 4 GB RAM-u, wymieniano też model z pamięcią 8 GB, ale z kolei podawano inne taktowanie procesora.

Na podstawie informacji GFX Bench; czytane: 2965 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj swoją opinię!

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu