Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 298 marek  |  14 863 telefony  |  193 156 opinii  |  1 062 testy  |  4 771 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

11.08.2017

Vertu sprzedaje całą swą kolekcję

Muzeum Vertu na aukcji
Muzeum Vertu na aukcji

W lipcu dowiedzieliśmy się, że firma Vertu kończy działalność. Ma ogromne długi i problem z ich spłaceniem. Do tego stopnia, że pozbywa się swej historii...

Jak wiemy, długi Vertu sięgają 138 milionów funtów. Obecny właściciel, turecki biznesmen Hakan Uzan nie jest w stanie uregulować zobowiązań, nie dziwi zatem fakt, że firma szuka pieniędzy na wszystkie możliwe sposoby. Ostatnio podjęła rozpaczliwy krok: sprzedaje swą muzealną kolekcję.

Na sprzedaż wystawiono 105 telefonów marki Vertu z lat 2002-2015, przechowywany w roli fabrycznych eksponatów. Kolekcja obejmuje standardowe telefony oparte na danych Nokiach i Blackberry, a także rozmaite smartfony, prototypy, atrapy i próbki techniczne. "Muzeum" jest sprzedawane w całości, nie można wybrać pojedynczych egzemplarzy, trzeba zdecydować się na zakup całości, biorąc pod uwagę, iż nie wszystkie urządzenia mogą być sprawne.

Aukcja zakończy się wieczorem 11 sierpnia, a obecna cena, ustalona przez 21 licytujących, wynosi ponad 40 tys. funtów, czyli niemal 190 tys. zł. Kwota jednak ciągle rośnie - podałem stan na godzinę 9:30. Nie mam pojęcia, jak skończy się ta aukcja, ale jestem pewien, że jej zwycięzca stanie się posiadaczem niezłej lokaty kapitału. Pytanie, jak ten krok odbije się na kondycji Vertu. Na razie, wylicytowana kwota to jedynie niewielki ułamek całej ciążącej na firmie sumy. Nie sądzę, by aukcja cokolwiek zmieniła - może poza tym, że kolekcja się nie zmarnuje i trafi w ręce kogoś, kto o nią odpowiednio zadba. Jest to jednak wydarzenie znaczące - pozbycie się historii oznacza z pewnością definitywny koniec Vertu.

Na podstawie informacji Bidspotter; czytane: 3218 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 2

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 100,0% 

baku_bb
"Kolekcja obejmuje standardowe telefonu oparte na danych Nokiach i Blackberry, a także rozmaite smartfony, prototypy, atrapy i próbki techniczne"
Chyba ktoś się nie wyspał...
I chyba aukcja kończy się 11 Sierpnia a nie Lipca.
Dzięki za czujność, rzeczywiście się nie wyspałem, celna diagnoza. Poprawiam i przepraszam. Przy okazji - cena już przekroczyła 50 tys.
.8.111.187 | 11 sie 2017, 09:08
ZADZIOR
Obejmuje standardowe telefonu oparte - literóweczka.
Poprawiam, dzięki, nie zauważyłem...
.ziebice.silesianet.pl | 11 sie 2017, 09:08
Wszystkich opinii: 2

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 0,0% 

Pytanie

 100,0% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu