Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 733 telefony  |  192 145 opinii  |  1 054 testy  |  4 675 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

14.07.2017

Czyżby Samsung pokazał Galaxy Note 8?

Może to Galaxy Note 8? Jak myślicie?
Może to Galaxy Note 8? Jak myślicie?

Do premiery Galaxy Note 8 pozostało jeszcze parę tygodni, ale możliwe, że producent ujawnił już wygląd telefonu... Mam co prawda pewne wątpliwości - ale zobaczcie sami.

Przeciek pojawił się na oficjalnym, twitterowym koncie @SamsungExynos. Zaprezentowano tam grafikę promującą nowy układ Exynos 9. Obrazek ma przedstawiać głównie procesor - ale "położono" go na telefonie... I to jest najciekawsze. Render nie przedstawia żadnego z obecnych modeli - może to zatem Samsung Galaxy Note 8? Teoria jest odrobinę naciągana - bowiem może to być również po prostu artystyczne wyobrażenie "jakiegoś" smartfonu, którego stylizacja ma luźno nawiązywać do Galaxy S8. Zwróćmy uwagę choćby na brak przycisków na boku urządzenia... Zdecydowanie przyjemniejsza jest jednak wersja, w której mówimy o "kontrolowanym" przecieku na temat Note 8. Jakkolwiek by nie było - nie mogę odmówić Samsungowi umiejętnego podgrzewania atmosfery. Bez tego obrazka o Exynosie 9 nie byłoby aż tak głośno.

A skoro wspomniałem o nowym czipie, winien wam jestem kilka słów na jego temat. Exynos 9 powstaje w procesie litograficznym 10nm FinFET i dysponuje czterema rdzeniami Cortex-A53 i układem graficznym Mali-G71 MP20. Układ zawiera modem LTE kat.16/13 oferujący prędkości pobierania do 1 Gbps i wysyłania danych do 150 Mbps. Exynos 9 wspiera pamięci eMMC 5.1, UFS 2.1, SD 3.0 i LPDDR4x, lokalizację GPS, GLONASS, BeiDou oraz wyświetlacze o rozdzielczości do 3840x2400 i 4096x2160 pikseli. Procesor przystosowano do obsługi modułów fotograficznych o rozdzielczościach do 28 megapikseli, w tym podwójnych układów 28+16 Mpx. Ta ostatnia informacja jest chyba znacząca - w kontekście przecieków na temat podwójnych aparatów w kolejnych modelach Samsunga.

Na podstawie informacji @SamsungExynos; czytane: 3846 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Pobieram dane...

Inne Aktualności

R E K L A M A
Niestety, ale nie ma jeszcze żadnych opinii.

Dodaj swoją opinię!

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu