Moje konto:  Zaloguj się  |  Załóż konto
mGSM: 294 marek  |  14 733 telefony  |  192 142 opinie  |  1 054 testy  |  4 560 użytkowników on-line
R E K L A M A
Szukaj telefonu
Filtr: wyłączony
Pokazuj telefony:

Aktualności

14.07.2017

Vertu kończy działalność. Co dalej?

Telefony Vertu nie należały do najtańszych...
Telefony Vertu nie należały do najtańszych...

Jakiś czas temu marka Vertu trafiła w ręce kontrowersyjnego tureckiego biznesmena Hakana Uzana. Zapowiadał on rozwój firmy, a tymczasem... musi ją zamknąć.

Powodem tej trudnej decyzji są długi firmy, sięgające 138 milionów funtów. Nowy właściciel był w stanie spłacić obecnie tylko ułamek tych zobowiązań, co oczywiście nie spotkało się z aprobatą wierzycieli. Poskutkowało to decyzją o zamknięciu biznesu - i niestety zwolnieniem ok. 200 osób.

Nie musi to jednak oznaczać, że miłośnicy bezsensownego wydawania pieniędzy muszą zapomnieć o marce Vertu. Prowadzone przez firmę usługi concierge (które były elementem "wyposażenia" telefonów) są na razie jedynie zawieszone, a Murat Hakan Uzan wciąż pozostaje właścicielem licencji związanych z designem i technologią. Niedawno dowiedzieliśmy się, że Uzan zainwestował w partnerstwo z TCL. A to może oznaczać, że w przyszłości firma produkująca telefony Alcatel i BlackBerry, będzie również produkować komórki Vertu. Byłoby to ciekawe uzupełnienie smartfonowego portfolio TCL - ale na razie nic nie jest jeszcze przesądzone.

Na podstawie informacji Androidpolice; czytane: 2087 razy.

Autor:
Adam Łukowski

Inne Aktualności

R E K L A M A
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 100,0% 

Pytanie

 0,0% 

Mikołaj
Patrząc po jakości wykonania Blackberry KeyOne to słabo widzę żeby TCL miało produkować telefony tak luksusowej marki jak Vertu.
.play-internet.pl | 14 lip 2017, 13:07
Wszystkich opinii: 1

Thumb Up

0,0% 

Thumb Down

 100,0% 

Pytanie

 0,0% 

Ostatnio oglądane
Nie oglądałeś jeszcze żadnego telefonu